Podjela bodova

Prvi remi Zrinjskog u sezoni, debitirao Gazzetta

U jednoj od posljednjih utakmica 14. kola Leotar i Zrinjski odigrali su 1:1 u Trebinju.
Sport / Nogomet | 16. 10. 2022. u 16:22 M.V. | Bljesak.info

Prvi put ove sezone Zrinjski je odigrao neriješeno, a prvi put još od 2013. godine Leotar je uspio ostati neporažen u duelu s Plemićima.

Na sunčanim Policama završilo je 1:1, ali unatoč podjeli bodova Zrinjski se vratio na prvu poziciju, dok je Leotar ostao zadnji.

Zrinjski je poveo u 11. minuti i to iz odlično izvedenog kontranapada. Niko Janković poslao je loptu s centra terena prema Nemanji Bilbiji, a ovaj je uočio da je vratar Puletić istrčao i lijepim lobom prebacio ga za 1:0.

Pred kraj poluvremena Leotar je izjednačio. Josip Ćorluka je igrao rukom na nekih 17 metara od gola. Bivši igrač Zrinjskog Haris Handžić topovski je šutirao i pogodio desni kut Čondrićevog gola.

Početkom drugog dijela Mariju Tičinoviću poništen je pogodak zbog zaleđa, a desetak minuta prije kraja Puletić je spašavao svoju momčad od drugog gola Zrinjskog.

Leotarov vratar istaknuo se i u 89. minuti kada je skinuo odličan udarac Jankovića iz slobodnog udarca.

Treba izdvojiti i debi Švicarca Karima Gazzette koji je odigrao zadnjih petnaestak minuta, prvi put otkako je prije tri mjeseca potpisao za Zrinjski.