City uvjerljiv protiv Uniteda na Old Traffordu

United se od srama crveni

S ova tri boda City je skočio na drugo mjesto ljestvice sa 23 boda, dva manje od vodećeg Chelseaja, a jednim više od trećeg Liverpoola koji imaju po jedan susret manje odigran. United je peti sa 17 bodova.
Sport / Nogomet | 06. 11. 2021. u 16:10 Fena

Aktualni engleski nogometni prvak Manchester City u gradskom je derbiju kao gost na Old Traffordu svladao Manchester United sa 2-0 (2-0) u susretu 11. kola Premier lige.

Utakmica je otišla u smjeru Cityja već na samom početku kada je Bailly u 7. minuti teško pogriješio, u pokušaju izbijanja prilično bezopasnog ubačaja Joao Cancela krivo je zahvatio loptu te prevario vlastitog vratara De Geu za prednost gostiju.

City je potom znalački zagospodario terenom, dominirao u posjedu lopte i u potpunosti onemogućio United u bilo kakvim napadačkim akcijama.

Konačnih 2-0 postavio je Bernardo Silva koji je u 45. minuti na drugoj vratnici dočekao još jedan ubačaj Cancela kojega je propustila kompletna obrana Uniteda, a vrlo loše je na udarac Portugalca reagirao i De Gea.

U nastavku susreta City je rutinski čuvao prednost, dok United nije niti jednom zaprijetio gostujućim vratima.