NBA

Zubac zabio 6 poena u porazu Clippersa

Hrvatski reprezentativni centar u sastavu Clippersa Ivica Zubac krenuo je u startnoj petorci te je za 23:41 minuta provedenih u igri ubacio 6 koševa.
Sport / Košarka | 05. 03. 2024. u 07:07 Bljesak.info

Iako su igrali bez svog najboljeg igrača Giannisa Antetokounmpa zbog ozljede ahilove tetive lijeve noge, košarkaši Milwaukee Bucksa svladali su na svom parketu Los Angeles Clipperse sa 113-106 velikim preokretom u posljednjoj četvrtini.

Clippersi su kontrolirali rezultat tijekom čitave prve tri četvrtine, sredinom trećeg dijela imali su i najvećih 15 razlike (61-46), no pred sam kraj utakmice domaći Bucksi su imali i višak od 12 poena te mirno priveli dvoboj kraju.

U izostanku Antetokounmpa Buckse su do pobjede vodili Damian Lillard sa 41 ubačajem i Bobby Portis sa 28 poena i 16 skokova, dom Clippersima nije bilo dovoljno po 29 ubačaja Jamesa Hardena i Paula Georgea.

Hrvatski reprezentativni centar u sastavu Clippersa Ivica Zubac krenuo je u startnoj petorci te je za 23:41 minuta provedenih u igri ubacio 6 koševa (šut za dva 2-4, slobodna bacanja 2-2) uz 11 skokova i 4 asistencije, javlja Hina.

Ovim porazom Clippersi, koji su četvrti u Zapadnoj konferenciji, pali su na omjer pobjeda i poraza 39-21, dok su se Bucksi šestom pobjedom zaredom učvrstili na drugom mjestu Istoka sa 41-21.

Preokret i pobjedu domaćih vidjeli su i gledatelji u Salt Lake Cityju gdje je domaći Utah Jazz nanio 15. uzastopni poraz Washington Wizardsima svladavši ih sa 127-115. Gosti iz glavnog grada vodili su i sa 14 razlike, a pet minuta prije kraja još uvijek je bilo 113-111, no onda je Jazz napravio seriju 14-0 prvenstveno zahvaljujući Jordanu Clarksonu koji je postigao 12 od tih 14 poena i na ulasku u posljednju minutu poveo s nedostižnih 125-113.

Clarkson je sa 38 koševa i 10 skokova predvodio Jazz, Collin Sexton je dodao 29, dok su Jordan Poole sa 32 i Kyle Kuzma sa 23 ubačaja bili bolji od ostalih kod Wizardsa.

U izostanku Laurija Markkanena priliku u sastavu Utaha i to u startnoj postavi dobio je Luka Šamanić koji je za 23:01 minuta provedenih u igri postigao pet poena (šut za dva 1-4, trica 1-5) uz p dva skoka, asistencije i blokade te jednu osvojenu loptu.

Utah je 11. na Zapadu s omjerom 28-34, dok je Washington na dnu Istoka i čitave lige sa 9-52.