Važna pobjeda

Zrinjskom pobjeda protiv Posušja za nadu u ostanak u ligi

Košarkaši Zrinjskog pobijedili su Posušje s 88:78 u 18. kolu domaćeg košarkaškog prvenstva.
Sport / Košarka | 06. 03. 2022. u 18:37 M.V. | Bljesak.info

Zrinjski je pobijedio Posušje s 88:78 za svoju tek drugu pobjedu u sezoni, i prvu još od samog početka sezone. Podsjetimo, kako je zenički Čelik istupio iz lige njihovi rezultati se brišu, a to znači da će iz lige ispasti samo posljednja ekipa.

To je i dalje HKK Zrinjski, no nakon ove pobjede Mostarci sada imaju omjer 2-13 i zaostaju za Radnikom samo jednu pobjedu.

Bljesak.info / Emir Čerkezović

Odluka o pobjedniku u zanimljivoj utakmici pala je u zadnjoj četvrtini. U zadnjih 10 minuta ušlo se poptuno izjednačeno sa 64:64. No, domaći su dobro otvorili taj period, s dvije trice Ivana Zlomislića otišli na šest razlike, a kasnije sa još dvije trice i na 12 razlike (78:66).

Posušani su uspjeli doći na minus pet (78:73) četiri minute do kraja, no to je bilo sve od njih.

Veljković je postigao 18 koševa uz 10 skokova, a još petorica domaćih bili su dvoznamenkasti. Anes Podojak je dodao 17 poena, a Omar Pajić 16.