12. poraz

Nakon poraza u Tuzli Zrinjski ostao zakucan za dno

U utakmici 17. kola domaćeg košarkaškog prvenstva, posljednjeg kola pred reprezentativnu pauzu, tuzlanska Sloboda nanijela je Zrinjskom poraz 83:67.
Sport / Košarka | 13. 02. 2022. u 18:36 M.V. | Bljesak.info

Bio je to 12. poraz za Mostarce koji su sada na omjeru od dvije pobjede i 12 poraza.

U ligi vlada prilična zbrka, najviše zbog otkazivanja utakmica zbog korone, uostalom samo Zrinjski je dvije utakmice odgađao iz tog razloga, ali sve ekipe osim Čelika, koji je istupio iz lige, imaju barem dvije pobjede više od Zrinjskog.

Gosti su se držali negdje do sredine druge četvrtine kada se Sloboda ipak odvaja i odlazi na odmor s osjetnijom prednosti (37:30). Ipak, ključnu seriju domaći prave početkom treće četvrtine kada su s 10:0 serijom vodstvo od pet razlike (44:39), pretvorili u plus 15 (54:39) i tu praktično riješili utakmicu.

Ibrahim Durmo i Adi Alikadić s 18 koševa predvodili su domaće, dok je kod Zrinjskog Milenko Veljković imao 14 poena, a 12 je dodao Robert Soldo.