Bogdanović dobar u porazu Knicksa

VIDEO | Ludnica u Clevelandu, četiri trice za 67 sekundi!

Max je dobar šuter, ali ga očito ovaj put igrači Dallasa nisu uzeli za ozbiljno. O čovjek je krenuo. Za 67 sekundi, četiri trice. Peta je bila za pobjedu s svoje polovine terena.
Sport / Košarka | 28. 02. 2024. u 11:14 Bljesak.info

New York Knicksi se muče u posljednje vrijeme. Nije iznenađujuće kada se zna da imaju problema u rosteru. Već određeno vrijeme su bez startera Juliusa Randlea, OG Anunobyja i Mitchella Robinsona, na posljednjoj utakmici nije bilo Jalena Brunsona, Isaiaha Hartensteina, pa su svoju priliku iskoristili New Orleans Pelicansi. Trey Murphy III zabio je 26 poena, Brandon Ingram 24, Zion Williamson je dodao 21, Pelicansi su bili bolji 115:92.

Pelicansi su dobro otvorili drugo poluvrijeme, poveli su 65:52, Knicksi su u jednom trenutku došli na -7, ali onda opet gosti serijom 6:0, odlaze na 13 poena prednosti i kontroliraju utakmicu do kraja. Bojan Bogdanović je bio drugi strijelac Knicksa s 20 poena. Dodao je četiri skoka i pet asista, dok je najbolji u poraženoj ekipi bio Donte DiVincenzo (23 poena). Knicksi su od posljednjih deset utakmica dobili tri.

Priča večeri na NBA parketima je bio Max Strus, igrač Clevelanda. Ušao je na parket pet minuta prije kraja utakmice, Dallas je vodio sedam razlike.

Max je dobar šuter, ali ga očito ovaj put igrači Dallasa nisu uzeli za ozbiljno. O čovjek je krenuo. Za 67 sekundi, četiri trice. Završnica utakmice je bla sjajna, burna. P.J. Washington je poentirao za 119:118, 2.6 sekunde prije kraja utakmice. Bez time outa su Cavsi krenuli i Strus sa svoje polovine sa sirenom. Ludnica u dvorani, slavlje Cavsa. Drugi najduži šut ako se to tako može nazvati nakon Devontea Grahama koji je pogodio za pobjedu tada New Orleansa 15. prosinca 2021.

Dončić koji nekako uvijek u Clevelandu ima veliki broj svojih obožavatelja je odigrao sjajnu utakmicu, postigao je 45 poena uz 14 asistencija, ali uzalud. Svi su gledali u Strusa i pričali o ovom košarkašu nakon utakmice. Donovan Mitchell je kod Cavsa bio najbolji s 31 poenom, Strus ubacio deset manje, ali je zato za tri poena šutirao 7/10.

Warriorsi su sa 123:112 slavili kod Wizardsa, a Dario Šarić je imao 5 poena i asistenciju za 14 minuta igre. Klay Thompson nadigrao je Jordana Poolea u dvoboju bivših suigrača s klupe, a Chris Paul se trijumfalno vratio nakon 21 utakmice izbivanja.

Kod Golden Statea Andrew Wiggins nije bio dostupan iz osobnih razloga, a Stephen Curry je ubacio samo 4 od 16 trica, Warriorsa je vodila Thompsonova precizna ruka do devete pobjede u 11 utakmica. Thompson je ubacio 6 od 11 trica na putu do 25 poena u 27 minuta.

Celticsi su s 117:99 svladali 76erse. Jaylen Brown zabio je 31 poen, a Jayson Tatum završio je s 29 poena, 11 skokova i osam asistencija i pomogao Bostonu da produži niz pobjeda na devet utakmica pobjedom nad gostujućom Philadelphijom.

Philadelphia je zaostajala dva poena na devet minuta do kraja igre, no Boston je postigao sljedećih 16 koševa i poveo 107:89 četiri minute do kraja. Boston je imao prednost od 56-28 u skokovima. Tyrese Maxey ubacio je rekordnih 32 poena za 76erse, koji su primili 16 poena od Ricky Councila IV.