Na kraju regularnog dijela

VIDEO I Široki bolji od MZT-a, kao četvrti u play off

Junaković je ubacio 17 poena, Pepin jedan manje, Mateo Čolak je dodao 13, Josip Čović je sakupio 12 skokova.
Sport / Košarka | 24. 03. 2024. u 21:53 Bljesak.info

Završen je regularni dio ABA 2 lige, posljednju utakmicu su igrali na Pecari Široki i MZT. Široki je na kraju posljednji "balon" zaključio s omjerom 2-1, što je na kraju bilo dovoljno za četvrto mjesto s ukupnim omjerom 9-4.

Raspoloženi Junaković je odveo Široki do osjetnije prednosti već u prvoj četvrtini. Nakon poluvremena je bilo 46:31, dvije i pol minute prije kraja 80:62. U tom trenutku je trener Širokog Ivan Velić odlučio pružiti priliku igračima s manjom minutažom, pa su gosti iskoristili svoju priliku. Prave nevjerojatnu seriju 16:0. Brala je promašio dva slobodna, Tomažič i Mateo Čolak jedno.

Na kraju su gosti imali loptu za produžetak. Milovanović je promašio tricu. Junaković je ubacio 17 poena, Pepin jedan manje, Mateo Čolak je dodao 13, Josip Čović je sakupio 12 skokova.

Kod poraženih Baković 16 poena, Delalić 12. Košarkaši MZT-a su imali katastrofalan šut za tri poena (6/30).

Široki će ponovo u četvrtfinalu play offu igrati protiv MZT-a. Ostali parovi su Spartak - Helios, Vojvodina - Sutjeska i Zlatibor - Podgorica.