Sve je više uzbuđenja na kraju

VIDEO I Prvaci ispustili 23 poena prednosti, Nurkić pogodio za slavlje Sunsa

"Da, razočaravajuće je. Mislim, stvarno razočaravajuće. Kontrolirali smo vlastitu sudbinu, sve ono što smo napravili prije nekoliko dana smo sada uništili", rekao je nakon utakmice trener Denvera Michael Malone.
Sport / Košarka | 13. 04. 2024. u 09:33 Bljesak.info

Situacija na vrhu Zapadne konferencije se komplicira, u samom finišu regularnog dijela. Denver Nuggetsi su neočekivano poraženi od San Antonio Spursa 120:121 i sad više nisu sigurni kao ekipa koja će ostati na prvom mjestu. Da stvar bude gora po prvake, protiv San Antonia su prokockali 23 poena prednosti.

Nakon ovog poraza, Denver da bi ostao na prvom mjestu mora prvo savladati Memphis u gostima, istovremeno Dallas mora dobiti Oklahomu, Phoenix Minnesotu.

Od ekipe koja je gotovo sigurna na "jedinici" Denver bi čak mogao na kraju završiti kao treći. Spursi su bili bez Devina Vassella, Jeremyja Sochana, Keldona Johnsona, Malakija Branhama i Cedija Osmana, ali su ipak bili bolji od branitelja naslova NBA prvaka Nuggetsa 34:20 u četvrtoj četvrtini.

Iako se prednost Denvera polako topila, na početku četvrte četvrtine to je još uvijek bila utakmica pod kontrolom, jer su vodili recimo 107:90. Međutim, gosti predvođeni fenomenalnim Victorom Wembanyamom napravili preokret koji je zaključio poenima Graham sekundu prije kraja.

Jamal Murray je postigao 35 poena, a Nikola Jokić 22 poena i 12 skokova za Denver, koji je vodio 76:53 početkom treće četvrtine. Sandro Mamukelashvili postigao je rekord sezone od 21 poena i imao 12 skokova za Spurse, Victor Wembanyama svoju partiju zaključio s 34 poena, 12 skokova i pet asistencija, istaknuo se nestvarnom serijom u trećoj četvrtini kada je u razmaku od tri minute ubacio 17 poena.

Jusuf Nurkić je dao svoj doprinos u trijumfu Sunsa protiv Sacramenta 108:107. Sunsi su u ovoj utakmici imali trojicu igrača sa dvadeset ili više poena. Kevin Durant je s 28 poena bio ispred svih. Booker je postigao 21 poen, Beal 20. Na drugoj strani Domantas Sabonis 25 poena 12 skokova, De'Aaron Fox i Keegan Murray po 23 poena.

Međutim, Kingsi su iz igre šutirali manje od 50 posto, (41-90). Nurkić je pogodio jedno od dva slobodna devet sekundi prije kraja, Fox je izgubio loptu u posljednjem napadu svoje ekipe

Los Angeles Lakersi u gostima su sa 123:120 svladali ekipu Memphis Grizzliesa. Anthony Davis je bio nezadrživ što potvrđuje njegova statistika (36 poena, 14 skokova, pet asista).

LeBron je i dalje neumoran. On čak bio i efikasniji od Davisa za jedan poen. U domaćim redovima najviše su se istaknuli GG Jackson s 31 poenom i Jordan Goodwin s 23 poena i 17 skokova. Lakersi su ovom pobjedom skočili na osmo mjesto Zapadne konferencije.

Važno je spomenuti kako je LeBron došao na treće mjesto ljestvice svih vremena po ubačenim slobodnim bacanjima. Čovjek je u karijeri pogodio 8.379 slobodnih bacanja. Ispred njega su samo Moses Malone (8.531) i Karl Malone (9.787).

Iako neće u play off, košarkaši Utah Jazza se trude da u ovoj završnici poprave svoje omjer. Sada su uspjeli da savladaju LA Clipperse 110:109. Luka Šamanić ponovno se pronašao u prvoj petorci i za 28 minuta provedenih na parketu upisao 11 koševa, šest skokova i dvije asistencije.

Skromnu večer imao je i Ivica Zubac u poraženoj momčadi s 10 poena i tek dva skoka. Jazz je, pak, do pobjede predvodio Kenneth Lofton (27 poena, devet skokova, osam asista).

Knicksi su protiv Netsa 11:107 ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu, te osigurali prednost domaćeg parketa na otvaranju doigravanja. Jalen Brunson je iznova bio prvo ime New Yorka s 30 poena i 11 asistencija.Bojan Bogdanović je za nepunih 19 minuta provedenih na parketu upisao devet poena uz jednu asistenciju i jedan blok.