Wembanyama poput Shaqa

VIDEO I Ludnica u Texasu, Minnesota preskočila Denver

Francuz je odigrao svoju najbolju utakmicu od trenutka dolaska u NBA ligu. Ubacio je 40 poena, imao 20 skokova i sedam asistencija. Prvi u rookie sezoni nakon 1993. godine i Shaquillea O‘Neala.
Sport / Košarka | 30. 03. 2024. u 10:20 Bljesak.info

San Antonio Spursi i New York Knicksi su odigrali sjajnu utakmicu koja je otišla na stranu Spursa nakon produžetka 130:126.
Utakmici je obilježio šuterski duel Jalena Brunsona i Francuza Victora Wembanyame.

Francuz je odigrao svoju najbolju utakmicu od trenutka dolaska u NBA ligu. Ubacio je 40 poena, imao 20 skokova i sedam asistencija. Prvi u rookie sezoni nakon 1993. godine i Shaquillea O‘Neala. Shaq je u toj utakmici postigao 46 poena uz 21 skok i pet blokada. Wembanyama je pogodio prvo neke važne poene u završnici regularnog tijeka utakmice. Poentirao je za 119:119, pa je pogodio i dva slobodna bacanja za 121:121.

Knicksi su imali šut za pobjedu, ali otvorenu tricu nije pogodio McBride. Zato jeste svoju Wembanyama 1:12 prije kraja produžetka. Na isteku napada za 128:124. U završnici su griješili jedni i drugi, promašivali, na kraju je Jones realizirao dva slobodna bacanja za slavlje Spursa.

U dresu Knicksa fenomenalnu utakmicu je odigrao Jalen Brunson. Za 46 minuta je ubacio 61 poena, ostao je jedan kratak od rekorda kojeg drži Carmelo Anthony.

"Sezona traje tek nekoliko mjeseci. Upravo sam svjedočio sjajnoj utakmici i želim biti dio toga. Oduvijek sam to želio. Vidio sam da se već mogu natjecati s tim dečkima. Nisam blizu, ali sam na pravom putu", rekao je 20-godišnji Francuz. Devin Vassell je dodao 23 poena i sedam asistencija za Spurse kojima je ovo bila tek 18. pobjeda uz 56 poraza i dalje drže začelje Zapada. Bojan Bogdanović je proveo na parketu 15 minuta uz ubačena četiri poena.

Los Angeles Clippersi su na gostovanju pobijedili Orlando Magic sa 100:97 i trenutačno drže četvrto mjesto na Zapadu sa skorom 46-27, dok je Orlando peti na Istoku s 42-31. Bio je to susret u kojem su gosti vodili veći dio vremena, međutim na koncu je odlučivao jedan napad. Clippersi su na startu posljednje dionice imali +10 no Orlando je okrenuo rezultat i stigao do vodstva 94:89.

Gosti dolaze do nove prednosti (96:95), da bi Paolo Banchero minutu i 30 sekundi prije kraja vratio domaćine u minimalnu prednost (97:96). Kawhi Leonard je 34 sekunde prije kraja pogodio za novu prednost Clippersa, Paul George je šest sekundi prije kraja doveo Clipperse na +3 (100:97). Domaćin je imao priliku izboriti produžetak, ali je Moritz Wagner bio neprecizan. Leonard je predvodio goste s 29 poena, 11 skokova i pet asistencija, dok je Ivica Zubac za 35 minuta postigao 14 poena uz devet skokova. Kod domaćina najefikasniji je bio Banchero s 23 poena.

Josh Giddey u posljednje vrijeme vuče Oklahomu koja je bila bolja od Phoenixa 128:103. Sunsima je ubacio 23 poena i odlično je popunio prazninu nastalu ozljedom Gilgeous-Alexandera. Pomogli su Chet Holmgren s 20 poena, Jalen Williams i Cason Wallace s po 16 poena. Jusuf Nurkić se vratio na parket, za 23 minute je postigao 5 poena uz tri skoka. Kevin Durant je protiv sebe imao navijače Oklahome koji mu nisu zaboravili kako ih je napustio 2016. godine. Bez obzira na to, Kevin je bio prvi strijelac s 26 poena.

Derbi Zapada su odigrali Denver i Minnesota. Od početka susreta prvi su bili u zaostatku. Denveru bilo dovoljno ni 32 poena koliko je upisao Nikola Jokić uz 10 asistencija s obzirom na to da je srpski centar kakvu-takvu podršku imao samo u Gordonu i Porteru koji su utakmicu završili s po 14 poena.

Kod Minnesote koja je na kraju slavili 111:98 imali smo sjajnu trojku Anthony Edwards - Rudy Gobert - Mike Conley. Gobert je imao 21 poena i 12 skokova, Conley je bio drugi strijelac ekipe s 23 poena, prvi Edwards s 25. Ovom pobjedom je Minnesota preskočila Denver.