18. utakmica u karijeri preko 40 poena

VIDEO I Jokićev rekord sezone, ubojita trojka Sunsa

Dan u uredu Nikole Jokića nije ipak bio običajan, jer je ubacio rekordan broj poena ove sezone - 42. Za 36 minuta koliko je proveo na parketu. Bila mu je to 18. utakmica u karijeri u kojoj je postigao više od 40 poena.
Sport / Košarka | 22. 01. 2024. u 10:00 Bljesak.info

Večer je protekla bez većih uzbuđenja. Favoriti su pobjeđivali, neki manjom, neki većom razlikom. Dva igrača su bila u centru pažnje, nije ništa neobičajno, jer se radi o velikim zvijezdama. Jokićevi Denver Nuggetsi su došli u Washington, kod jedne od najlošijih ekipa lige.

Gledajući kretanje rezultata, Washington je držao priključak dobrim dijelom utakmice. Međutim, nisu niti jednom zaprijetili. Sedam minuta prije gosti su vodili 86:97, vrlo brzo je Denver otišao na +17 (109:92). Dan u uredu Nikole Jokića nije ipak bio običajan, jer je ubacio rekordan broj poena ove sezone - 42. Za 36 minuta koliko je proveo na parketu. Bila mu je to 18. utakmica u karijeri u kojoj je postigao više od 40 poena.

Šutirao je iz igre 15/20, s linije slobodnih bacanja 12/14. Imao je 12 skokova i nedostajale su mu dvije asistencije za triple-double. Kyle Kuzma sa 17 poena je bio najbolji u poraženoj ekipi.

Phoenix Sunsi tek sada izgledaju kao ekipa koja je sposobna ove sezone za velike stvari. All-Star trio Durant, Booker i Beal u dobrim ritmu. Drugu utakmicu zaredom su išli preko 90 poena. Kevin Durant (40), Devin Booker (26), Bradley Beal (25). Indiana je zaprijetila, 2:25 prije kraja bilo je 107:107, Beal je ubacio šest poena, Allen dva za vodstvo Sunsa 115:110. Booker je sa slobodnih bacanja potvrdio pobjedu. U posljednje dvije minute Pacersi su postigli tri poena.

Pacersi su i dalje bez Tyresea Haliburtona što se itekako odrazilo na njihove rezultate, ovo je bio četvrti poraz u pet utakmica. Buddy Hield je bio najboljih s 18 poena. Nurkić je bio poprilično skroman napadački, četiri poena, ali je zato odradio dobar posao pod koševima (13 skokova).

Lakersi se polako dižu. D’Angelo Russell s 34 poena i LeBron James s 28 poena bili su najefikasniji u pobjedi nad Portlandom kojom su Lakersi izjednačili omjer pobjeda i poraza (22-22).