Nurkić se vratio

Mavsima malo Lukinih 30, Durant predvodio Sunse

Usput, Cavsi su nadoknadili 20 poena zaostatka u prvom poluvremenu. U četvrtoj četvrtini, Mavsi su imali 105:96, prije nego što će upasti u rupu od nekih pet minuta bez poena.
Sport / Košarka | 28. 12. 2023. u 09:08 Bljesak.info

Luka Dončić i dalje drži sjajan ritam, barem kada je u pitanju njegova pojedinačna statistika, ali to opet nije garancija uspjeha Dallasa. Protiv Cleveland Cavaliersa ubacio je 39 poena, uz sedam skokova i šest asistencija. Ipak to nije bilo dovoljno da njegov tim dođe do pobjede.

Da stvar bude gora po Mavse, Cavsi su bili poprilično oslabljeni, bez trojice najboljih igrača, Donovana Mitchella, Evana Mobleyja i Dariusa Garlanda. Međutim, na kraju su gosti slavili 110:113. Usput, Cavsi su nadoknadili 20 poena zaostatka u prvom poluvremenu. U četvrtoj četvrtini, Mavsi su imali 105:96, prije nego što će upasti u rupu od nekih pet minuta bez poena.

Zato su Cavsi iskoristili svoju priliku, pa su s minus devet otišli na plus četiri. Curry je šutirao za tri i eventualni produžetak ali nije pogodio. Za goste su briljirali Caris LaVert s 29 poena te centar Jarret Allen s 24 poena i čak 23 skoka.

Kevin Durant je ostvario svoj 18. triple-double u karijeri, dok su Phoenix Sunsi u gostima dobili Houston Rocketse 129:113. Sunsi su imali trojicu igrača s dvadeset ili više poena. Durant i Eric Gordon su po poenima bili poravnati, obojica 27 s tim da je Durant imao 10 skokova i čak 16 asista.

Jusuf Nurkić je ponovo bio na parket. Ovaj put je dobio 14 minuta, te je uspio ubaciti 8 poena uz 10 skokova. Devin Booker je bio treći strijelac Sunsa s 20 poena. Već na poluvremenu je Houston bio u zaostatku 55:73. Alperen Sengun predvodio je Houston s 24 poena, a Jalen Green dodao je 23 uz rekord sezone od šest trica.

Sjajnu utakmicu odigrao je Giannis Antetokounmpo u pobjedi Milwaukee Bucksa u gostima kod Brooklyn Netsa 144:122. Grk je gotovo stigao do triple-doublea postignuvši 32 poena deset skokova i osam asistencija. Pomogao mu je i suigrač Khris Middleton koji je ostvario double učinak s 27 poena i deset asistencija. Kod Netsa najraspoloženiji bio je Jalen Wilson koji je također ostvario double s 21 poenom i deset skokova.