Tko će u play in?

VIDEO I Curry pomogao Mavsima, Embiid nezadrživ

Sada je Embiid u društvu odabranih, jer su još samo Kareem Abdul-Jabbar i Wilt Chamberlain kao centri uspjeli ići na tri utakmice preko 50 poena.
Sport / Košarka | 05. 04. 2023. u 11:33 Bljesak.info

Iz utakmice u utakmicu se situacija mijenja u poretku klubova koji su u play offu ili koji su kandidati za play in. Posebno se to odnosi na Zapadnu konferenciju gdje veliku borbu vode Oklahoma i Dallas u ovom trenutku, za posljednje mjesto koje vodi u play in. Dallas ne igra dobro, Dončić očito ima problema, ali je slamka spasa sezone još uvijek aktivna.

Sada je Mavsima pomogao Stephen Curry, bolje rečeno Curry i ostatak momčadi Golden State koja je uspjela savladati Oklahomu 136:125. Nije nevažna pobjeda za Warriorse s obzirom na to da su sada peti na Zapadu i imaju jednu pobjedu više od Clippersa i Lakersa. Oklahoma je ostala je jednoj pobjedi više od Dallas. Curry i Jordan Poole su držali stvari u svojim rukama. Prvi je utakmicu zaključio s 34 poena, 6 asista, 5 skokova, dok je Poole dodao 30 poena. Standardno dobar kod Oklahome je bio Shai Gilgeous-Alexander s 32 poena. Dario Šarić je za 19 minuta ubacio pet poena.

Luka Šamanić je dobio priliku da se nađe u prvoj petorci Utah Jazza protiv LA Lakersa koji su na kraju slavili nakon produžetka 133:135. LeBron James je promašio polaganje na isteku regularnog tijeka utakmice, ali je zato pogodio u produžetku kada je trebalo. Precizni statističari su došli do podatka da je LeBron ubacio 40 poena za vodstvo u posljednjih 30 sekundi četvrte četvrtine i produžetaka, računajući utakmice doigravanja, za svoje momčadi.

Ovaj susret James završio s 37 poena, Austin Reaves dodao je 28 poena, Anthony Davis ukupno 21. Najbolji u redovima Jazza bili su Talen Horton-Tucker i Kelly Olynyk koji su ubacili svaki po 23 poena, dok je Ochai Agbaji ostao na poenu manje. Šamanić je na terenu proveo 23 minute, te je postigao solidnih 12 poena te dodao tome četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

U velikom derbiju Philadelphije i Bostona slavili su Sixersi 103:101. Joel Embiid je treći put ove sezone išao preko 50 poena, kamerunski centar je ubacio 52 poena uz 13 skokova, 6 asistencija i 2 blokade. Sada je u društvu odabranih, jer su još samo Kareem Abdul-Jabbar i Wilt Chamberlain kao centri uspjeli ići na tri utakmice preko 50 poena.

.

James Harden je dodao 20 poena, 10 asistencija i 5 skokova, a s takvim učinkom ovog dvojca čudno je da su Celticsi i bili u igri do kraja utakmice. Tatum je ostao kod Bostona na 19 poena, Derrick White je s 26 preuzeo ulogu prvog strijelca. Boston je imao zadnji šut za pobjedu, Tatum je promašio.