Noć za pamćenje

Embiid 59 poena, Garland 51

Centar Philadelphije je u 37 minuta ubacio 59 poena te je dodao 11 skokova, 8 asistencija i 7 blokada. Šut mu je bio 19/28, pogodio je jednu tricu iz pet pokušaja.
Sport / Košarka | 14. 11. 2022. u 13:28 Bljesak.info

Joel Embiid i Darius Garland. Philadelphia 76ers i Minnesota Timberwolves. Jedan je na kraju fenomenalnu večera zaključio pobjedom, drugi poraz, ali je njihov pojedinačni učinak bio takav da već sada možemo reći kako će ih teško bilo tko nadmašiti do kraja sezone. Centar Philadelphije je u 37 minuta ubacio 59 poena te je dodao 11 skokova, 8 asistencija i 7 blokada. Šut mu je bio 19/28, pogodio je jednu tricu iz pet pokušaja, a slobodna bacanja je šutirao 20/24. Sixersi su dobili Utah Jazz 105:98.

Darius Garland je također bio fenomenalan, u dvoboju protiv Cavsa je postigao 51 poen uz 6 asistencija. Međutim, njegov Cleveland je izgubio od Minnesote u čijim redovima su sjajno odigrali D‘Angelo Russell (30p, 12a) i Karl-Anthony Towns (29p, 13s, 3a).

Zanimljivi je bio okršaj Lakersa i Netsa.U utakmicu su Lakersi ušli s omjerom 2-10 i bez LeBrona Jamesa dok su Netsi bili na 6-7 i bez Kyrieja Irvinga. Okršaj su vodili Anthony Davis i Kevin Durant, a na kraju je uspješniji bio Davis koji je ubacio 37 poena i imao 18 skokova za pobjedu svoje momčadi 116:103. Dobru utakmicu odigrao je Lonnie Walker s 25 poena dok je Durant utakmicu završio s 31 poenom, 9 skokova i 7 asistencija.

Golden State Warriorsi još uvijek su bez pobjede u gostima. Zvuči nevjerojatno, ali je istinito.sinoć su poraženi i u Sacramentu. Kingsi su imali tri raspoložena igrača među kojima je najbolji bio Domantas Sabonis s 26 poena i čak 22 skoka te 8 asistencija. De‘Aaron Fox je dodao 22 poena, 8 asistencija, 4 skoka i 3 ukradene lopte, a Keegan Murray 21 poen, 4 skoka i 3 ukradene lopte. Steph Curry je za Warriorse ubacio 27 poena uz 6 skokova i 4 asistencije, a Andrew Wiggins je dodao 26 poena i 4 skoka.