Solidne partije Bogdanovića i Zupca

VIDEO I Boston u play offu, Nurkićevih 20 skokova

Košarkaši Bostona su ubacili čak 25 trica, bili su u tom segmentu na 50 posto. Kada je tako onda ih teško možete zaustaviti, bez obzira na to što su recimo igrali bez Kristapsa Porzingisa.
Sport / Košarka | 15. 03. 2024. u 09:49 Bljesak.info

Polovina je ožujka, polako se viziraju karte za play off u NBA ligi. Boston je svoju među prvima. Jaylen Brown zabio je 37 poena, Tatum je dodao 26, a Boston je u četvrtak navečer sredio Phoenix Sunse 127:112, postavši ekipa koja je izborila mjesto u doigravanju. Trenutno, Boston ima omjer 52-14, ova pobjeda bila je druga nad Sunsima u posljednjih tjedan dana.

Devin Booker predvodio je Sunse s 23 poena. Bradley Beal završio je s 22 poena i sedam asistencija. Kevin Durant i Grayson Allen dodali su po 20 poena. Jusuf Nurkić je opet "skakao". Sakupio je 20 skokova, 13 po svojim košem, uz šest asista. Što se tiče poena, ostao je na osam. Košarkaši Bostona su ubacili čak 25 trica, bili su u tom segmentu na 50 posto.

Kada je tako onda ih teško možete zaustaviti, bez obzira na to što su recimo igrali bez Kristapsa Porzingisa. Sunsi su držali priključak dvije četvrtine, ali je onda u trećoj puklo. Boston je vodio na ulasku u posljednju 102:85. Jedan detalj je obilježio utakmicu u Bostonu.

Kod rezultata 124:106 kada je utakmica već odlučena, tri minute prije kraja, Sunsi su uzeli time out, ali je Royce O'Neale šutnuo loptu na koš. Trener Bostona Joe Mazzulla ga je pokušao blokirati!

Los Angeles Clippers pobijedili su u gostima Chicago 126:111. U tom je susretu odlučujuća bila prva četvrtina u kojoj su gosti iz Los Angelesa pobjegli na dvoznamenkastu prednost i potom je čuvali sve do kraja. Ujedno su LA Clippers time prekinuli kratki niz od dva poraza.

Najbolji igrači gostujućeg sastava bili su Paul George s 28 poena, sedam asistencija i pet skokova te Kawhi Leonard s 27 poena i pet skokova. Hrvatski centar Ivica Zubac za LA Clipperse je odigrao 32 minute, a ubacio je šest poena uz osam skokova, dvije asistencije i dvije izgubljene lopte. Imao je šut 2-3 uz 2-2 s linije slobodnih bacanja.

New York je pobijedio u Portlandu 105:93 slomivši suparnika u drugoj četvrtini koju je dobio s 29:16. Bili su to ključni trenuci utakmice u kojoj je New York do pobjede vodio odlični Jalen Brunson. On je utakmicu okončao s 45 poena, premda je imao vrlo loš šut za tri poena 2-10.

Prvi sljedeći strijelci New Yorka bili su OG Anunoby i Donte DiVincenzo s 12 ubačaja. Bojan Bogdanović je s klupe odigrao 14 minuta te je postigao pet poena uz po jednu asistenciju i izgubljenu loptu. Iz igre je Bogdanović pogodio samo jednu od šest lopti, uz 0-2 za tri poena i 2-2 s linije slobodnih bacanja. Kod Portlanda je najbolji bio centar Deandre Ayton s 31 poenom i 14 skokova.