NBA liga

Tri duela kroz produžetak, Zubac i Clippersi pobjeđuju

Ivica Zubac (26) bio je opet odličan, u pobjedi LA Clippersa protiv Toronto Raptorsa (126: 120) ugradio je double-double.
Sport / Košarka | 11. 01. 2024. u 09:45 Bljesak.info

Čak tri od deset odigranih utakmica NBA lige u noći sa srijede na četvrtak odlučene su produžetku. Atlanta Hawksi su napokon pokazali da mogu dobiti jednu utakmicu kroz tijesnu završnicu. Ovu protiv Philadelphije 139:132. 15 sekundi prije kraja utakmice gosti su vodili 124:125, domaći uzimaju time out.

Maxey je dosuđen prekršaj, ali je Young pogodio jedno od dva bacanja. Opet je Maxey imao zadnju loptu, ali je floating promašio. U produžetku imamo 132:132 minutu i sedam sekundi prije kraja. Onda na scenu stupa Jalen Johnson.

Dva slobodna, trica, pa još dva slobodna. Seriju Hawksa 7:0 za pobjedu je zaključio Young slobodnim bacanjima. Trae Young je ubacio 28 poena uz 11 asistencija. Murray i Johnson su dodali po 25, Johnson je imao i velikih 16 skokova. Tyrese Maxey je postigao 35 poena, Tobias Harris 32 kod poraženih Sixersa.

Jordan Clarkson je vodio Utah Jazz do nove pobjede, ovaj put su sredili aktualne prvake Denver Nuggetse 124:111. Clarkson je odigrao još jednu odličnu utakmicu, ovaj put s 27 poena i devet asista. Lauri Markkanen dodao je 26 poena i 12 skokova, Collin Sexton je ubacio 22, a John Collins 15 poena.

Za Utah je ovo treća pobjeda u pet dana protiv favorita. Prethodno su dobili Philadelphiju i Milwaukee. Ovo je bila šesta uzastopna pobjeda Utah Jazza na domaćem parketu, igrači s klupe su odigrali važnu ulogu, postigli su 55 poena. Nikola Jokić je promašio jednu loptu iz igre i dvije s linije slobodnih bacanja, ukupno je postigao 27 poena. Luka Šamanić odigrao je posljednje tri minute i uspio se "upisati" s linije slobodnih bacanja.

Teško su stradali Golden State Warriorsi na domaćem parketu, New Orleans Pelicansi su slavili čak 36 razlike. Domaći navijači su bili poprilično nezadovoljni. Goste je povukao odlični Jonas Valanciunas s 21 poenom i devet skokova. Moses Moody najbolji u lošoj domaćoj ekipi s 21 poenom, Curry je iz igre šutirao 4/15, uspio je dodati 15 poena. Dario Šarić za 13 i pol minuta u igri imao je četiri poena, tri soka i tri asistencije.

Ivica Zubac (26) bio je opet odličan, u pobjedi LA Clippersa protiv Toronto Raptorsa (126: 120) ugradio je double-double. Utakmicu je završio s 12 poena, 11 skokova i tri asistencije. Paul George i Kawhi Leonard su se ravnomjerno rasporedili s po 29 poena. Gosti nije pomoglo ni to što su imali trojicu s preko 20 poena - Quickley (25), Barrett (24), Schröder (22).

Detroit Pistonsi izgubili su pred svojim navijačima od San Antonio Spursa 130:108. Nije puno pomogla ni dobra utakmica Bojana Bogdanovića koji je imao 19 poena, dva skoka i dvije asistencije. S druge strane prvi triple-double karijere upisao je Victor Wembanyama sa 16 poena, 12 skokova i deset asistencija.