Aktualni prvaci krenuli pobjedom

Slovenci tek u završnici slomili Litvu

Tobey je prvi strijelac sa 24 poena i osam skokova. Goran Dragić je postigao 19 poena, a Dončić je unatoč lošoj šuterskoj večeri (4/11, 1/8 za tricu) došao do 14 poena, 10 asistencija i šest skokova.
Sport / Košarka | 01. 09. 2022. u 20:17 Bljesak.info

Aktuelni prvaci Europe, Slovenci startali su pobjedom na ovogodišnjem Eurobasketu. Nisu briljirali, predvođeni ponajboljim europskim košarkašem Lukom Dončićem, Slovenci su veći dio utakmice proveli u prednosti, koja je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata iznosila sedam poena, ali Litvanci nisu odustajali.

Tako je recimo Slovenija vodila u prvoj četvrtini 14:8, 19:13, ali je nakon deset minuta utakmica bila u egalu 27:27. Identičan razvoj situacije imali smo u nastavku susreta pa je na ulasku u četvrtu četvrtinu Slovenija imala samo dva poena prednosti. Međutim, u posljednjoj dionici prvi veći problemi za Sloveniju.

Kuzminskas je pogodio tricu za 71:74, Sabonis je dodao dva poena, pa klupa Slovenije uzima time out kod rezultata 73:78. Na dvije i pol minute prije kraja ide trice Gorana Dragića, Litvanci ostaju bez poena, pa je Domantas Sabonis još napravio nesportski prekršaj i sedam poena prednosti koju su imali Slovenci u tom trenutku (88:81), ostaje nedostižno.

U njihovoj pobjedi 92:85 Tobey je prvi strijelac sa 24 poena i osam skokova. Goran Dragić je postigao 19 poena, a Dončić je unatoč lošoj šuterskoj večeri (4/11, 1/8 za tricu) došao do 14 poena, 10 asistencija i šest skokova. Kod Litve su najbolji bili Mindaugas Kuzminskas sa 19 koševa i Marius Grigonis sa 18.