Play off košarkaša

Široki Brijeg i Budućnost lagano do početne prednosti

Široki Brijeg je na Pecari stigao do prve pobjede, Slavija nije imala nikakve šanse, što potvrđuje i konačni rezultat 106:68.
Sport / Košarka | 23. 04. 2023. u 10:55 Bljesak.info

Očekivanim pobjedama Širokog Brijega i Budućnosti, startao je prvi krug play offa za košarkaše. Široki Brijeg je na Pecari stigao do prve pobjede, Slavija nije imala nikakve šanse, što potvrđuje i konačni rezultat 106:68. Pitanje pobjednika je odlučeno već nakon prvog poluvremena kada je domaća momčad osigurala veliku prednost 55:33. Tu drugu četvrtinu Široki je dobio 32:14.

U takvoj situaciju na parketu, trener Velić je imao poprilično šuterski raspoloženu momčad u kojoj je šest igrača ubacilo deset ili više poena. Josip Čović se zaustavio na 19, uz 7 skokova, Mile Čović je dodao 17, uz 10 skokova, dok je Brzoja ubacio 15 poena. Najefikasniji kod Slavije je bio Darko Damjanović s 12 poena.

Problema nije imala ni Budućnost u duelu s Bosnom. U 25. minuti utakmice domaći sastav je otišao na velikih 58:41, na kraju je završilo 82:68. Budućnost je imala raspoloženu trojku Zahiragić (18), Božović (22), Ilić 17 poena, dok je kod Bosne Ismet Sejfić bio ispred svih s 18 poena i 10 skokova.