Još jedan krug In-Season Tournamenta

Šarić drži dobar ritam, Denver u maloj krizi

Dario Šarić nastavlja pružati sjajne partije ove sezone. U susretu protiv San Antonia, Šarić je zabilježio 20 poena, a tome je pridodao i 7 skokova i 4 asista.
Sport / Košarka | 25. 11. 2023. u 10:07 Bljesak.info

Indiana Pacers, Milwaukee Bucksi i Los Angeles Lakersi su jedine tri ekipe koje nemaju poraza u dosadašnjem dijelu In-Season Tournamenta. Treću pobjedu Bucksi su upisali protiv Washingtona 131:128.

Brook Lopez izjednačio je rekord karijere s 39 poena, Giannis Antetokounmpo i Damian Lillard dodali su svaki po 31. Lillard je pogodio važne poene, Lopez jedno bacanje za 124:118, minutu i pol prije kraja. Jordan Poole zabio je 26, Kyle Kuzma i Tyus Jones po 22, a Corey Kispert dodao je 20 za Wizardse kojima je ovo bio osmi poraz zaredom.

Golden State Warriorsi ostvarili su pobjedu protiv San Antonio Spursa 118:112. Očekivano, Steph Curry je bio prvo ime utakmice, sa svojih 35 poena, 6 asistencija. Prvi do Stepha je bio Dario Šarić koji nastavlja pružati sjajne partije ove sezone. U ovom susretu Šarić je zabilježio 20 poena, a tome je pridodao i 7 skokova i 4 asistencije. Keldon Johnson i Victor Wembanyama su se zaustavili na 22 poena, Johnson je imao i 12 skokova, Devin Vassell je s 24 poena bio prvi strijelac.

Denver Nuggetsi su izgubili petu utakmicu od posljednjih sedam. Aktualni prvaci su stradali kod sve boljeg Houstona koji su slavili dosta uvjerljivo 105:86. Nikoli Jokiću malo je nedostajalo za novi triple-double. Sjajni centar je postigao 38 poena, uhvatio čak 19 skokova, te ostao na osam asistencija. To je definitivno jedna od najboljih partija sezone, međutim ostatak ekipe je bio poprilično skroman. Igrači s klupe su postigli tek deset poena, šut kompletne ekipe je bio tek 33 posto. Jalen Green (25), Alperen Sengun (21) su predvodili Houston.

Neizvjesnu utakmicu odigrali su Miami Heat i New York Knicksi, u kojoj je domaćin u Maddison Square Gardenu upisao pobjedu rezultatom 100:98. Buttler je imao zadnji šut, uzeo je tricu za eventualnu pobjedu svoje ekipe ali nije pogodio. U neizvjesnoj završnici ništa nisu mogli pogoditi niti jedni niti drugi. Brunson je minutu i pol prije kraja poentirao za 99:96, kasnije je dodao još jedno slobodno. Upravo je Brunson s 24 poena bio prvi strijelac Knicksa. Na drugoj strani Jimmy Butler poen manje.

Ivica Zubac je za 22 minute provedene na parketu postigao 11 poena uz tri skoka. Clippersima nije pomoglo ni 34 poena Paula Georgea. New Orleans je bio bolji 116:106. Clippersi nisu mogli zaustaviti ubojiti dvojac Pelicansa Williamson - Ingram. Njih dvojica su zajedno postigla 62 poena (32+30).

Phoenix je bio siguran protiv Memphisa što potvrđuje rezultat 110:89. Jusuf Nurkić je bio skroman sa svojih šest poena, ali je zato sakupio 11 skokova za 33 minute na parketu. Devin Booker je bio sjajan s 40 poena.