Deevet poena Nurkića

Odlična partija Šarića, Dončić bolji od LeBrona

Luka Dončić je završio utakmicu s 30 poena uz čak 16 promašenih lopti od 19 upućenih prema suparničkom obruču u posljednjoj dionici.
Sport / Košarka | 23. 11. 2023. u 08:45

Iako je Nikola Jokić u dobrom ritmu, aktualni NBA prvaci su izgubili već četvrtu utakmicu od posljednjih šest. Franz Wagner zabio je 24 od svojih 27 poena u drugom poluvremenu, Paolo Banchero dodao je 23 poena, a Orlando Magic je bio bolji od Denvera 124:119.

"Orlando ima dobru ekipu, na omjeru su 10-5, njihova klupa je ubacila 58 poena. Ali to je utakmica koju smo trebali dobiti.
Nismo bili dobri u drugom dijelu, niti u jednom segmentu. Ne možeš očekivati pobjedu ako ekipa primi 42 poena u posljednjoj četvrtini", rekao je nakon utakmice trener Nuggetsa Michael Malone.

Wagner i Banchero su bili sjajni u nastavku utakmice, posebno u otvaranju drugog poluvremenu.

Denveru na kraju nije pomogao niti novi triple double Nikole Jokića koji je utakmicu završio s 30 poena, uz 13 skokova i 12 asistencija, u četvrtoj četvrtini je postigao polovinu svojih poena. Trica Banchera za 118:115 je bila super važna 1:50 prije kraja utakmice. šest vezanih slobodnih bacanja su pogodili košarkaši Orlanda kada je trebalo, dok je na drugoj strani Gordon izgubio jednu loptu i promašio jedan šut za tri poena.

Phoenix Sunsi su bili bolji od Golden State Warriorsa 123:115. Na jednoj strani je Jusuf Nurkić uspio postići devet poena, uz pet skokova dok je na drugoj Dario Šarić pružio odličnu partiju. Za 22 minute, stariji "Šiši" je postigao 17 poena uz šut iz igre 6/9. Imao je šest skokova i četiri asista.

Warriorsi nisu mogli zaustaviti Kevina Duranta koji je stao na 32 poena i pogođenih svih 15 slobodnih bacanja. Prvi do je bio Devin Booker s 25 poena. Što se tiče Golden State, nije Curry bi prvi strijelac. Klay Thompson je s 23 poena preuzeo tu ulogu.

U duelu najboljih ekipa Istoka, Boston je savladao Milwaukee 119:116. Celticsi su već u prvom poluvremenu imali 21 poen prednosti, ali su Bucksi svoj zaostatak nadoknadili, pa smo dvije minute prije kraja imali otvorenu situaciju. Lillard je promašio dvije vezane trice, Tatum i Holiday su bili sigurni s linije slobodnih bacanja.

Kod Bostona su trojica košarkaša išla preko dvadeset poena, najviše Jaylen Brown 26. Tatum je ostao na 23 poena, ali je dodao 11 skokova, dok je Kristaps Porzingis postigao dva manje. Brook Lopez najbolji kod Bucksa (21 poen).

Ivica Zubac je upisao 12 poena uz osam skokova u pobjedi Clippersa nad Spursima 109:102. Kawhi Leonard bio je prvo ime gostiju iz Los Angelesa s 26 poena, Paul George je postigao dva poena manje. Victor Wembanyama je odigrao još jednu zapaženu partiju (22 poena, 15 skokova).

Sjajnu utakmicu su odigrali Lakersi i Dallas. Lakersi su nadoknadili 20 poena zaostatka u posljednjoj četvrtini, ali im to nije bilo dovoljno. LeBron James je postigao 16 od svojih 26 poena u posljednjoj četvrtini kada su Lakersi poenima Austina Reevesa (17 poena) minutu i 50 sekundi prije kraja dostigli (99:99) 20 poena zaostatka.

Štoviše, čak su preko LeBrona i poveli 101:99, no onda je Luka Dončić uhvatio loptu ispod svog obruča, a Irving zabio tricu da bi u iduće napadu Slovenac presjekao LeBronovo dodavanje nakon čega je Irving zabio dva slobodna bacanja. James je potom promašio tricu sa sirenom. Luka Dončić je završio utakmicu s 30 poena uz čak 16 promašenih lopti od 19 upućenih prema suparničkom obruču u posljednjoj dionici. Lakersima je ovo tek drugi poraz u devetoj domaćoj utakmici ove sezone.