Pobjede Španjolske, Francuske, Rusije

Petak je prošao bez iznenađenja

Crna Gora je na ulasku u posljednjih deset minuta na gostovanju Francuskoj imala sedam poena prednosti, ali nije izdržala do kraja. Tu posljednju dionicu Francuzi su dobili 13 razlike za konačnih 73:67.
Sport / Košarka | 27. 11. 2021. u 01:28 Feđa Ibrulj

Za razliku od četvrtka, u petak nije bilo velikih iznenađenja u susretima prvog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Favoriti poput Francuske i Španjolske su opravdali očekivanja u susretima protiv neugodnih protivnika kao što su Crna Gora ili Sjeverna Makedonija. Rusija je u skupini H nadigrala Italiju.

U Skopju se Sjeverna Makedonija kako tako držala prvo poluvrijeme protiv Španjolske, na poluvremenu je bilo -11, na kraju treće četvrtine velikih 47:70 u koristi Španjolske. Završilo je 65:94 uz 15 poena Xabi Lopeza-Arosteguia i Yankuba Sime. U momčadi Dragana Bajića vrijedi tek izdvojiti Teodora Simića s 18 poena.

Gruzija je na krilima iskusnih igrača poput Giorgija Shermadinija ili Thaddusa McFaddena na kraju slomila otpor Ukrajine 88:83. Prvi je Ukrajincima ubacio 23 poena, drugi 27. McFadden i Shengelia su pogodili važne poene kada se utakmica lomila.

Zoltan Perl je bio junak trijumfa Mađarske u Portugalu. Pored toga što je predvodio svoju selekciju s 19 poena, Perl je preuzeo odgovornosti u finišu utakmice ubacivši posljednjih sedam poena Mađarske koja je slavila 75:81.

Crna Gora je na ulasku u posljednjih deset minuta na gostovanju Francuskoj imala sedam poena prednosti, ali nije izdržala do kraja.
Tu posljednju dionicu Francuzi su dobili 13 razlike za konačnih 73:67. Louis Labeyrie je bio prvo ime pobjedničke selekcije s 18 poena, Isaia Cordinier drugo sa 16. Crnogorci su imali Vladimira Mihailovića s 23 poena. Justin Cobbs je stao na 16.

Anton Astapkovich je za trideset minuta provedenih na parketu, protiv Italije uspio postići 21 poen. Stefano Tonut (20) i Amedeo Tessitori (19) su parirali koliko su mogli, ali poraz Italija nije mogla izbjeći, Rusija je bila bolja 92:78.