Najmanje košarke

Partizan dobio treću nakon prekida od pola sata

Navijači Partizana su preko kordona policije pokušali da udare glavnog suca Boltauzera, koji i jeste dobio udarac. I to čini se slučajno od pripadnika policije, pod pritiskom navijača iz partera.
Sport / Košarka | 02. 06. 2022. u 00:16 Bljesak.info

Finalna serija ABA ligi produžena je za još jednu utakmicu. Nakon treće u kojoj smo vidjeli najmanje od košarke. U krcatoj dvorani, od prve minute igrači su se suočili sa velikim problemima, klizavim parketom koji je podsjećao na led.

Igrači su padali u svakom napadu, pa se utakmica prekidala sa svakim novim brisanjem parketa ali u ubacivanjem tvrdih predmeta na terenu. Na kraju je na 57 sekundi prije kraja, klupa Zvezde je zvala time out, Matej Boltauzer, Uroš Nikolić i Milan Nedović su bili blizu zapisničkog stola. Da li jedan od njih trojice pogođen nije poznato, ali je činjenica da su i tada tvrdi predmeti padali blizu. Boltauzer je povukao svoje kolege u svlačionicu. Prilikom ulaska sudaca u tunel dogodio se veliki incident.

Kod rezultata 68:65 utakmica je prekinuta na pola sata i nastavljena je tek nakon što su pojedini dijelovi tribina ispražnjeni. Na kraju je u nastavku Partizan slavio 70:67 u tih preostalih 57 sekundi. Kod Partizana je daleko ispred svih bio Punter s 22 poena, Avramović je sa 14 poena bio najbliži. Kod Zvezde Dobrić 20 poena, Davidovac 19.