Kraj za BiH

Litva poslala BiH kući s Eurobasketa

U odlučujućoj utakmici za prolaz u osminu finala Eurobasketa Litva je uvjerljivo svladala Bosnu i Hercegovinu s 87:70.
Sport / Košarka | 07. 09. 2022. u 16:20 M.V. | Bljesak.info

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je svoj nastup na Eurobasketu. Iako su bh. košarkaši ostvarili dvije pobjede, uključujući i pobjedu nad aktualnim prvakom Europe Slovenijom, na kraju su podbacili u odlučujućoj utakmici.

U izravnom susretu za prolaz Litva je bila bolja i slavila je s uvjerljivih s 87:70. BiH je imala aktivan rezultat do sredine druge četvrtine kada je bilo 38:36, no od tada su pa do kraja poluvremena postigli samo šest poena, a primili čak 18 i Litva je na poluvremenu imala velikih 56:42.

Kada je Brazdeikis početkom treće četvrtine pogodio tricu za 20 razlike (62:42) bilo je jasno da je sve gotovo.

Litvanci su imali Jonasa Valanciunasa koji je postigao 31 koš uz 15 skokova, Grigonis je dodao 18 poena, a Donatas Sabonis 16.

Kod BiH Musa je prednjačio s 20 koševa, a dvoznamenkast je bio još samo Jusuf Nurkić (11).

Litva je tako zauzela četvrto mjesto u skupini i ide na Španjolsku, dok Bosna i Hercegovina opet ostaje bez drugog kruga. Najbolji plasman i dalje ostaje onaj prvi, iz 1993., kada se došlo do četvrtfinala.