Četvrti put u karijeri

Lillardovih 60, povratak Anthonyja Davisa

Kad je stao na liniju slobodnih bacanja pola minute prije kraja, dvoranom je odjekivalo " MVP, MVP". Da stvar bude zanimljivija Lillard nije znao o čemu se radi, tek nakon što je pogodio slobodna trener Billups ga je pozvao do klupe i pojasnio mu....
Sport / Košarka | 26. 01. 2023. u 09:51 Bljesak.info

Kada na stolu imate ponudu od deset utakmica onda svakako večer mora biti zanimljiva u NBA ligi. Koju su obilježili raspoloženi Damian Lillard, povratnik Anthony Davis, Steph Curry koji je isključen.

Fenomenalnu utakmicu protiv Utah Jazza odigrao je Damian Lillard. Postigao je 60 poena, uz devet trica, Blazersi su slavili 134:124. Lillard je treći igrač ove sezone koji je uspio doći do 60 poena. Prije njega je Donovan Mitchell utrpao Bullsima 71 poena, kroz produžetke, dok je Dončić isto napravio što i Lillard kontra Knicksa.

Lillard je do sada na četiri utakmice postigao 60 ili više poena. Kad je stao na liniju slobodnih bacanja pola minute prije kraja, dvoranom je odjekivalo " MVP, MVP". Da stvar bude zanimljivija Lillard nije znao o čemu se radi, tek nakon što je pogodio slobodna trener Billups ga je pozvao do klupe i pojasnio mu što je uradio. Jusuf Nurkić se ozlijedio sredinom treće četvrtine, do tada je uspio ubaciti 10 poena, dodati četiri skoka i četiri asistencije. Kod gostiju je najbolji bio Lauri Markkanen s 24 poena i 4 skoka.

Lakersi su slavili protiv Sam Antonia 113:104, a lov LeBrona Jamesa na rekordni broj poena Kareem Abdul-Jabbara je ostao u sjeni povratka Anthonyja Davisa. Ušao je s klupe, skupio 21 poen i 12 skokova za 26 minuta, usput se uspio lakše ozlijediti. LeBron James je dodao 20 poena, 11 asistencija, 9 skokova, ali i 6 izgubljenih lopti dok je kod Spursa najefikasniji bio Keldon Johnsson (25p, 5s). Sada LeBronu fali još 157 poena.

Warriorsi su u napetoj završnici uspjeli srediti Memphis 122:120. Curry je bio najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu s 34 postignuta poena, ali završnicu utakmice gledao u svlačionici s obzirom na to da je isključen. Bacio je Curry gumicu za zube od bijesa nakon što je Jordan Poole "zbrljavio" jednu akciju.

Ipak, Poole su iskupio pobjedničkim poenima tri sekunde prije kraja. Desmond Bane je imao priliku donijeti svojoj momčadi pobjedu, ali njegov pokušaj za tricu u zadnjoj sekundi je ipak bio neprecizan.

Denver bez Nikole Jokića nije mogao parirati Bucksima. Giannis Antetokounmpo je završio dvoboj s 33 poena, 14 skokova, Jrue Holiday je na svom kontu imao 20 poena, Milwaukee je slavio 107:99, usprkos 26 poena Aarona Gordona.