Denver prvi put igra veliko finale

VIDEO I Jokić i Denver pomeli Lakerse

"Zato je play off poseban i zanimljiv. Nije vas briga koliko ste umorni. Ne zanimaju te minute, prekršaji, šutevi, postoci. Samo želiš pobijediti. Možda nismo igrali dobru obranu u ovoj četvrtoj utakmici ali smo pobijedili", rekao je Jokić.
Sport / Košarka | 23. 05. 2023. u 08:42 Bljesak.info

Denver Nuggetsi su odigrali fenomenalnu seriju finala Istoka. U četiri utakmice su "pomeli" LA Lakerse za svoje prvo veliko, povijesno finale. I opet je Nikola Jokić bio u centru pažnje. Čovjek je s 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija došao do svog osmog triple - doublea u jednoj playoff sezoni čime srušio 56 godina star rekord Wilta Chamberlaina.

Wilt je 1967. godine imao sedam, Magic Johnson 1982. godine šest, dok je posljednji bio Draymond Green sa šest (2019).

Na početku treće četvrtine je bilo +15 za Lakerse, ali su taj period igre gosti dobili 36:16. U nastavku dvoboja gosti su stalno u prednosti, ne velikoj ali jesu. Lakersi ne odustaju, Davis realizira dva slobodna bacanja za 111:111 73 sekunde prije kraja. Jokić pogađa za dva, LeBron promašuje dva napada, Murray jedan pa su Nuggetsi u velikom finalu.

Potpuno zasluženo. Lakersi su tražili način kako bi slomili protivnike, imali su neke svoje prilike, ali nisu uspjeli niti jednom u ova četiri susreta. Posljednji put su Lakersi pometeni u play offu 2013. godine, kada su Spursi slavili 4:0 u prvom krugu.

Jamal Murray pratio je Jokića s 25 poena, Aaron Gordon s 22, dok je u redovima domaćeg sastava odličnu utakmicu odigrao LeBron James koji je ubacio 40 poena, od čega je čak 31 upisao u prvom poluvremenu. ‘Kralj‘ je tom učinku dodao i 10 skokova te devet asistencija, ali ni to nije bilo dovoljno... Anthony Davis ubacio je 21, a Austin Reaves 17 poena.

Denver će u finalu igrati s uspješnijim iz okršaja Boston Celticsa i Miami Heata. Heat u toj seriji ima veliku prednost (3:0) i ne dogodi li se povijesni preokret, Nuggetsi će u noći s 1. na 2. lipnja na domaćem terenu otvoriti veliko NBA finale.