Hezonja i Prkačin predvodili društvo

Hrvatska bez problema protiv Cipra

Prednost domaće reprezentacije je rasla polako ali sigurno, pa je na poluvremenu bilo već 48:24. Gosti su uspjeli spustiti zaostatak za četiri poena, na ulasku u posljednjih deset minuta to je bilo 70:50.
Sport / Košarka | 26. 02. 2024. u 22:52 Bljesak.info

Očekivano, nakon poraza od Francuske, Hrvatska je upisala i prvu pobjedu u ovom ciklusu kvalifikacija. Protiv Cipra, Hrvatska je slavila
92:63, u utakmici koja je odlučena vrlo rano, već nakon prve četvrtine.

Gosti u dvorani Zameta su ostali na nuli jako dugo, malo manje od četiri minute. Simitzis je ubacio tricu, ali je Hrvatska već tada vodila 12:0. Nakon prve četvrtine Hrvatska je vodila 22:8 i nastavak utakmice je značio samo jedno, odrađivanje posla.

Na kraju su i tu posljednju četvrtinu gosti izgubili devet razlike. Naravno u ovakvoj utakmici Josip Sesar je imao priliku da maksimalno rotira postavu na parketu, gdje je najviše vremena proveo Mario Hezonja 29 minuta. To je bilo i više nego dovoljno za jedan lagani double - double jer uz 22 poena, imao deset skokova, ali i četiri asista.

Svoj reprezentativni rekord ostvario je Roko Prkačin koji je do konca utakmice ubacio 24 poena, skupio je i deset skokova, dvije blokade i jednu oduzetu loptu. Šut Hrvatske je bio na 50 posto, trica i nije bilo toliko loša kao protiv Francuske, ali i dalje je to skromnih 32.4 posto (12/37).

Hezonja je šutirao 3/8, Nakić 0/5, Perković 1/5. Zanimljivo, Hrvatska je imala samo tri skoka, više (39-36), ali je broj izgubljenih lopti spušten na osam. Ciprani su mali trojku kada je u pitanju broj poena - Simitzis (17), Darral Willis (16), Nikolaos Stylianou (15).