Polufinale doigravanja

HKK Široki doživio prvi domaći poraz u cijeloj sezoni

Banjalučki Borac poveo je 1:0 u polufinalnoj seriji doigravanja za prvaka BiH nakon što je slavio s 89:81 u Širokom Brijegu.
Sport / Košarka | 06. 05. 2023. u 22:19 M.V. | Bljesak.info

HKK Široki tako je doživio prvi poraz na Pecari u cijeloj sezoni, ali u najgore vrijeme. Banjalučki Borac je pobjedom 89:81 napravio break i imat će priliku izboriti finale pred svojim navijačima.

Široki je vodio 67:64 na ulasku u zadnju četvrtinu, ali je posljednjih 10 minuta Borac bio bolji. Gosti su imali pet dvoznamenkastih igrača, a predvodio ih je Aleksandar Langović s 21 košem.

Kod Širokog je Duje Brala imao 23 koša, a Daishon Knight 19 poena.

Druga utakmica igra se u srijedu u Banja Luci i ako Borac pobijedi izborit će finale, prvi put nakon 19 godina.

U drugoj polufinalnoj utakmici Igokea je s 94:74 svladala Budućnost iz Bijeljine.