In-Season Tournament

Dončić sredio Clipperse, James Sunse

Sport / Košarka | 11. 11. 2023. u 11:30 Bljesak.info

Ovo je bila nazovimo je druga večer In-Season Tournamenta koju je obilježio Luka Dončić. Slovenac je šutirao 17 od 21 iz igre, odnosno 6 od 9 za tri poena i postigao 44 poena uz šest skokova i šest asistencija za prvu pobjedu Dallas Mavericksa u novom natjecanju računajući startni poraz od Denver Nuggetsa – 144:126.

Slovenac je postao treći igrač u povijesti NBA lige koji je postigao najmanje 40 poena u više od 30 utakmica prije nego što je napunio 25 godina. Dončića je pratio Kyrie Irving sa 27 poena, uz šut za tri poena 5/8.

Kod Clippersa je najbolji bio Kawhi Leonard s 26 poena. Hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je solidnu utakmicu, imao je 12 poena i osam skokova. Kawhi Leonard predvodio je Clipperse s 26 poena, Harden je postigao 14 poena, svih 14 u prvoj četvrtini, Westbrook je također stao na 14, pa je Bones Hyland bio drugi strijelac sa 17 poena.

U jednom trenutku je izgledalo kako će napustiti teren. Šepao je uz aut liniju, držeći se rukom za lijevu nogu. Ali to je LeBron James, nema povlačenja. Do kraja utakmice je ubacio 32 poena, Lakersi su savladali Phoenix 122:119 čime su prekinuli niz od tri vezana poraza. Na 32 poena, James je dodao 11 skokova i šest asistencija za 36 minuta.

Kevin Durant predvodio je Sunse s 38 poena, a Bradley Beal je bio drugi s 24, uključujući 20 u prvom poluvremenu. Devin Booker je propustio svoju četvrtu uzastopnu utakmicu zbog istegnuća desnog lista. Kada se utakmica lomila Reddish je pogodio tricu, Durant je promašio jedan šut, dok je Prince pogodio za nedostižnih 120:113, 26 sekundi prije kraja.

Gordon je tricom ublažio poraz Sunsa za 122:119. D'Angelo Russell je s 19 poena pratio LeBrona koliko je mogao. Anthony Davis je bio također dobar s 18 poena i 11 skokova. Kevin Durant je imao 38 poena, devet skokova i pet asistencija, ali mala je to utjeha za poražene Sunse. Jusuf Nurkić je odradio još jednu dobru utakmicu s 14 poena i 9 skokova za 33 minute.

Sacramento Kings su kod kuće sa 105:98 bili bolji od Oklahoma City Thundera u prvom dvoboju Zapadne skupine C, a do pobjede su ih vodili Kevin Huerter i Keegan Murray koji su zajedno zabili 52 poena. Domantas Sabonis je zabilježio svoj prvi triple-double sezone s 13 asistencija, 17 poena i 13 skokova.

Huerter je bio najbolji kod Kingsa s 28 poena, a Murray je imao 24 Shai Gilgeous-Alexander postigao je rekordnih 33 poena za Thunder, koji je pretrpio drugi uzastopni poraz u novom NBA turniru. Na putu do svoje druge uzastopne pobjede, Kingsi više nisu zaostajali nakon što su u prvoj četvrtini imali prednost od 17 poena.

Philadelphia 76ers su u prvoj utakmici Istočne skupine A sa 114:106 u gostima nadigrali Detroit Pistonse. Joel Embiid je bio prvo ime s 33 poena uz 16 skokova, a Tyrese Maxey je skupio 29 poena, 11 asistencija, šest skokova i četiri ukradene lopte za Philadelphiju. Killian Hayes predvodio je Detroit, koji je izgubio sedam puta zaredom, s 23 poena, pet skokova i šest asistencija.

Utah Jazz su sa 127:121 na gostovanju savladao Memphis Grizzliese nakon što su ispustili prednost od čak 21 poena u drugom poluvremenu. Do pobjede su ih vodili Jordan Clarkson i Lauri Markkanen koji su svaki zabili po 26. John Collins dodao je 18 koševa, a rookie Keyonte George upisao je 11 asistencija kako bi pomogao Jazzu da dobije svoju prvu utakmicu u međusezonskom turniru i prekine niz od četiri poraza. Luka Šamanić nije igrao za Utah.

Desmond Bane zabio je rekordnih 37 koševa i upisao osam asistencija, a Bismack Biyombo dao je 15 koševa i 14 skokova za Grizzliese.