Jokić presudio Pelicansima

Dobra partija Šarića, LeBron 178 poena od Jabbara

Sport / Košarka | 25. 01. 2023. u 09:24 Bljesak.info

Dario Šarić je od povratka na parket, odigrao jednu od boljih utakmica. Njegovu Sunsi su sredili ove sezone slabe Charlotte Hornets 128:97, Dario je bio drugi najbolji strijelac svoje momčad s 19 poena, a zabilježio je još osam skokova, tri asistencije i blokadu.

Sunse je do pobjede predvodio Cameron Johnson s 24 poena te po tri skoka i asista, a Chris Paul je ostvario double double s 14 poena, 11 asista i pet skokova. Sunsi su sredinom druge četvrtine izgradili prednost od 30 poena, Hornetsi su uspjeli doći na -8 u jednom trenutku ali to je bilo sve. Košarkaši Phoenixa su otišli uskoro na nedostižnih 98:77. Jedan od razloga uvjerljivog poraza gostiju leži u katastrofalnom ulasku u utakmicu. U prvoj četvrtini su pogodili samo šest lopti iz igre. Terry Rozier je ubacio 19 poena.

U Los Angelesu smo imali još jedan međusobni okršaj Clippersa i Lakersa. Clippersi na kraju su kao nominalni gosti svladali LA Lakerse 133:115 za koje je briljirao LeBron James. Međutim King James imao je vrlo slabu pomoć suigrača te se Lakersi i dalje nalaze ispod linije koja vodi u doigravanje.

Gledajući njegovu pojedinačnu statistiku, LeBron je opet bio sjajan. Za 33 minute na parketu 46 poena, uz šut iz igre 16/22 i sada je prvi igrač u povijesti koji je zabio najmanje 40 poena protiv svih momčadi lige. I ono što je još važnije, daleko je od velikog Kareema Abdul Jabbara 178 poena.

Već sada Amerikanci prognoziraju, u kojoj bi utakmici i protiv koje momčadi LeBron mogao skinuti i taj najveći mogući rekord. Paul George je na drugoj strani predvodio Clipperse s 28 poena, Leonard je dodao 25. Ivica Zubac je sa šest poena i osam skokova bio poprilično skroman.

Nikola Jokić se vratio nakon pauze od dvije utakmice i na kraju bio čovjek odluke. Poentirao je 16 sekundi prije kraja u nevjerojatnoj završnici dvoboja kontra New Orleansa. Jer Nuggetsi su imali 97:88, ali su onda domaćini napravili seriju 10:0. Na kraju je Jokić pogodio za 98:99.

Imali su Pelicansi tri prilike za pobjedu, ali niti jednu nisu iskoristili. Jokić je stao na 25 poena, 11 skokova, 10 asista za 15 triple double, 91 ukupno u karijeri. Što je posebno zanimljivo, Nuggetsi ne gube kada Nikola ostvari triple double. Za sada su na 15:0. Jamal Murray je bio izjednačen s Jokićem po broju poena, dok je u dresu Pelicansa CJ McCollum bio ispred svih s 20 poena.

Mavericksi su u Dallasu doživjeli bolan 126:127 poraz nakon prave drame u zadnjim sekundama utakmice. Dončić je dominirao, utrpao 41 poen, dodao 15 skokova i 6 asistencija, ali je ovoga puta sjajnu partiju propustio zaokružiti potezima u završnici.

Prvo je kod 126:126 promašio drugo slobodno bacanje, a onda su mu suci svirali osobni prekršaj na Kuzmi u napadu Dallasa 5 sekundi prije kraja utakmice. Kuzma je nakon toga pogodio jedno slobodno bacanje za 127:126, a u zadnjem napadu Dallasa ponovno na scenu stupa Dončić. Međutim, Delon Wright ga je pročitao, pa gosti slave.
Najbolji kod gostiju bio je upravo Kuzma s 30 poena, Bradley Beal dodao je 22, a Deni Avdija 15 poena i 10 skokova.