NBA

Šarićevih 14 koševa i osam skokova za pobjedu Sunsa

Šarić je odlično šutirao za dva pogodivši sva četiri pokušaja, promašio je svoj jedini šut za tricu no ubacio je šest od sedam slobodnih bacanja uključujući i oba za vodstvo svoje momčadi 112-108 12 sekundi prije kraja.
Sport / Košarka | 23. 01. 2023. u 07:29 Bljesak.info

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić sudjelovao je u 112-110 domaćoj pobjedi Phoenix Sunsa protiv Memphis Grizzliesa u NBA ligi sa 14 koševa, 8 skokova i 4 asistencije za 20:48 minuta provedenh u igri.

Sunsi, koji se ove sezone bore za mjesto u doigravanju, protiv trenutačno druge momčadi Zapadne konferencije imali su i 19 koševa prednosti devet minuta prije kraja, no Grizzliesi su se predvođeni Jaom Morantom uspjeli vratiti u utakmicu, no nisu imali vremena i za preokret.

Najefikasniji u dresu Phoenixa bio je Mikal Bridges sa 24 koša, Chris Paul je dodao 22 uz 11 asistencija, dok su Grizzliese predvodili Morant sa 27 i Desmond Bane sa 24 poena, prenosi Hina.

S omjerom pobjeda i poraza 24-24 Phoenix je trenutačno sedmi sastav Zapadne konferencije, dok je Memphis sa 31-15 drugi na Zapadu, iza Denver Nuggetsa koji su vodeći sa 33-14.

Ranije u nedjelju je hrvatski reprezentativni centar Ivica Zubac postigao šest koševa uz devet skokova i jednu asistenciju u važnoj 112-98 gostujućoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Dallas Mavericksa u borbi izravnih konkurenata za ulazak u doigravanje u Zapadnoj konferenciji. Zubac je na parketu proveo 22:54 minute, za dva je šutirao 2-6 te je pogodio oba slobodna bacanja.

Clipperse je do pobjede predvodio Kawhi Leonard sa 30 koševa i 9 skokova, Paul George je dodao 21, dok Mavsima nije pomoglo 29 poea i 10 skokova Luke Dončića iako je Slovenac imao još dva suigrača koja su postigla više od 20, Tima Hardawaya mlađeg sa 22 i Spencera Dinwiddiea sa 21.

Clippersi su ovom pobjedom skočili na šesto mjesto Zapada s omjerom pbojeda i poraza 25-24, tik iza petih Mavsa koji su pali na omjer 25-23.

Rezultati nedjeljnih susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige:

Dallas - LA Clippers     98-112

Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 22:54 minuta i postigao šest koševa (šut za dva 2-6, slobodna bacanja 2-2) uz 9 skokova i 1 asistenciju

Phoenix - Memphis       112-110

Dario Šarić igrao je za Phoenix 20:54 minuta i postigao 14 koševa (šut za dva 4-4, trica 0-1, slobodna bacanja 6-7) uz 8 skokova i 4 asistencije

1. Denver 33 14  .702      --
  2. Minnesota 24 24  .500   9 1/2