NBA

Nevjerojatni Lebron s 48 poena nadomak čudesnom rekordu

Devet dvoboja igrano je u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu
Sport / Košarka | 17. 01. 2023. u 08:09 Bljesak.info

Amerikanci su jučer slavili Martin Luther King Day, nacionalni praznik posvećen slavnom borcu za ljudska prava, a uobičajeno se na taj dan igra dosta NBA utakmica od kojih su neke bile u europski prihvatljivim terminima.

Dario Šarić svjedočio je još jednoj pobjedi momčadi koja trenutno ima najveći niz pobjeda. Nije to Phoenix u čijim je redovima Šarić opet bio član petorke te odigrao solidnu utakmicu. Na parketu je bio 23 minute te postigao 12 poena uz šut 4/9, odnosno 2/5 za tricu. Imao je hrvatski košarkaš i 7 skokova te 5 asistencija, ali ozljedama desetkovani Sunsi, nisu im igrali Chris Paul, Devin Booker i Cameron Johnson, nije mogao ništa protiv sjajnog Memphisa. Grizliji su na krilima Ja Moranta (29p, 7a, 2s) i Desmonda Banea (28p, 6a, 3s, 2uk) došli do desete pobjede u nizu te i dalje s Denverom dijele prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji, piše jutarnji.

Nevjerojatne igre LeBrona

LeBron James nastavlja s nevjerojatnim igrama. Iako ima 38 godina, ‘Kralj‘ u siječnju igra kao da je tek došao u ligu. Na prosjeku je od 32,8 poena, 10 skokova i 8,4 asistencije, a sinoć je u pobjedi protiv Houstona za 36 minuta ubacio 48 poena te imao 9 asistencija i 8 skokova. LeBron je sada došao do 38.072 poena u karijeri, samo 315 manje od Kareema Abdul-Jabbara, najboljeg strijelca u NBA povijesti. Ovim tempom će James još malo doći do tog velikog uspjeha. Rocketsima noćas nije pomogla ni odlična partija turskog centra Alperena Senguna koji je imao 33 poena, 15 skokova, 6 asistencija i 4 blokade.

Najuzbudljivija utakmica sinoćnjeg programa igrala se u New Yorku. Knicks i Toronto su se borili tijekom svih 48 minuta, a sve je kulminiralo kada je Scottie Barnes 6 sekundi prije kraja utakmice promašio jedno slobodno bacanje te omogućio RJ Barrettu da doslovno jednu desetinku prije kraja 48 minuta zakuca za 110:110 i produžetak. U njemu su bolji bili igrači kanadska momčadi koji su tako došli do 20. pobjede u sezoni, a sve na krilima Freda VanVleeta (33p, 8a, 5s, 2uk, 2b) i Barnesa (26p, 7s, 4a, 2b). Kod New Yorka su najbolji bili Barrett (32p, 7s, 2a), Jalen Brunson (26p, 7s, 2a) i Julius Randle (21p, 15s, 8a).

Neizvjesno i u Salt Lake Cityju

Neizvjesno je bilo i u Salt Lake Cityju gdje je Utah do pobjede protiv Minnesote došla u zadnjim sekundama. Jordan Clarkson je pogodio jedno od dva slobodna bacanja 4 sekunde prije kraja, ali Timberwolvesi nisu iskoristili posljednji napad pa je Jazz slavio s jednim poenom razlike. Clarkson je utakmicu završio s 21 poenom, a odličan je bio rookie centar Walker Kessler (20p, 21s, 4a, 2b). U redovima Minnesote najbolji su bili Anthony Edwards (29p, 5a, 4s, 3uk) i D‘Angelo Russell (21p, 7a).

Stephen Curry je ubacio 41 poen te imao 7 skokova i 2 asistencije, a kada mu se priključio Jordan Poole (32p, 7s, 3a, 2uk), Washington predvođen Kristapsom Porzingisom (32p, 6s, 3a, 2b) nije mogao do pobjede. Dejounte Murray (28p, 7a, 4s, 2uk) i Tre Young (24p, 8a, 4uk, 3s) su odveli Atlantu do pobjede nad Miamijem kod kojeg je opet odličan bio Jimmy Butler (34p, 3s, 3a, 2uk). Sjajni Cleveland je napravio preokret protiv New Orleansa, ali je ostao bez ozlijeđenog Donovana Mitchella. Cavse su predvodili Darius Garland (30p, 11a, 6s) i Jarrett Allen (24p, 11s, 5a, 2uk) dok su kod Pelicansa najbolji bili CJ McCollum (25p, 4a) i Jonas Valančiunas (22p, 13s, 2a). U prvoj sinoć odigranoj utakmici Jayson Tatum je ubacio 51 poen, imao 9 skokova i 5 asistencija te doživio ovacija navijača domaćih Hornetsa za prikazanu igru. u pobjedi Bostona.