Težak poraz Lakersa, ozljeda Duranta

Dobra partija Nurkića, Zubac skroman

Brooklyn Netsi bez problema su svladali New Orleans Pelicanse sa 120:105, ali navijače te momčadi zasigurno je zabrinuo izlazak Kevina Duranta iz utakmice sredinom druge četvrtine zbog udarca u koljeno pri rezultatu 52:27.
Sport / Košarka | 16. 01. 2022. u 10:56 Bljesak.info

Na krilima Anferneea Simonsa i Jusufa Nurkića, Portland Trail Blazersi su uspjeli savladati Washington Wizardse 115:110 Simons, koji je propustio utakmicu protiv Denvera kako bi prisustvovao sprovodu svog djeda, ubacio je 26 poena u prvom poluvremenu, uključujući sedam trojki. Na kraju je susret završio s 31 poenom i svojih rekordnih 11 asista.

Odličan je bio i reprezentativac BiH, Jusuf Nurkić s 23 poena i 14 skokova. Blazersi su imali 16 poena prednosti na sedam minuta prije kraja, ali su Wizardsi malo po malo spuštali topili zaostatak, pa su tricom Dinwiddie došli na -4, 27 sekundi prije kraja. Međutim, to je bilo sve od Washingtona koji je treću utakmicu zaredom igrao bez vodećeg strijelca Bradleyja Beala, kao i bez trenera Wesa Unselda Jr. Spencer Dinwiddie je postigao 27 poena kod Washingtona.

Brooklyn Netsi bez problema su svladali New Orleans Pelicanse sa 120:105, ali navijače te momčadi zasigurno je zabrinuo izlazak Kevina Duranta iz utakmice sredinom druge četvrtine zbog udarca u koljeno pri rezultatu 52:27. U Durantovo koljeno zabio se njegov suigrač Bruce Brown kojega je odgurnuo igrač Pelicansa Herbert Jones.James Harden je s 27 poena bio najefikasniji kod Netsa, a Brandon Ingram s 22 kod Pelicansa.

Vrlo zanimljivo je bilo u susretu Bostona i Chicaga. Celticsi su serijom 10:2 u posljednje dvije i pol minute uspjeli napraviti preokret i ostvariti trijumf. Trener Ime Udoka rekao je kako se čini da je momčad naučila iz grešaka koje su koštale Boston ranije u sezoni.

"Bili smo u puno ovakvih teških utakmica i dečki su iz toga rasli. Momci su znali pasti, ali se nikada nisu predali. Nastavili su se boriti i kopati put do pobjede".

Robert Williams je ubacio važne poene s linije slobodnih bacanja na manje od deset sekundi prije kraja. Jayson Tatum predvodio je Celticse s 23 poena i 12 skokova. Jaylen Brown je stao na 19 poena, a Dennis Schroder na 16 poena i osam asistencija. Nikola Vučević je za Chicago postigao 27 poena, a novak Ayo Dosunmu uz rekordnih 21 poen je dodao 10 asistencija. DeMar DeRozan, koji je promašio šut sa sirenom za produžetke, postigao je 23 poena. Bullsi su upisali četvrti poraz u zadnjih pet utakmica.

Loš niz košarkaša Los Angeles Clippersa nastavio se i u San Antoniju gdje su ih domaći Spursi svladali sa 101:94, a hrvatski centar u redovima Clippersa Ivica Zubac je za 20:48 minuta provedenih na parketu postigao šest poena uz devet skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.Clipperse je poraza koštala loša završnica, u posljednjih 4:18 minuta nisu postigli niti jedan poen pa su Spursi zaključili utakmicu serijom 8-0 i zaostatak 93:94 pretvorili u pobjedu 101:94.Svestrani Dejounte Murray predvodio je Spurse s 18 koševa, devet asistencija i sedam skokova, Keldon Johnson je dodao 17, dok su Amir Coffey s 20 i Marcus Morris s 15 ubačaja bili najefikasniji kod Clippersa.

Denver Nuggetsi uvjerljivo su sa 133:96 na svom terenu nadigrali Los Angeles Lakerse uz novi triple-double Nikole Jokića od 17 koševa, 13 asistencija i 12 skokova. Utakmicu karijere u domaćem sastavu odigrao je igrač s klupe Bones Hyland s 27 ubačaja i 10 skokova, dok je najefikasniji kod Lakersa bio LeBron James s 25 poena. Nuggetsi su šesti sastav Zapada s 22-19, dok su Lakersi trećim porazom zaredom opet pali ispod 50 posto, sedmi su na Zapadu s 21-22.