Warriorsi uništili Bullse 42 razlike

Lukin 40. triple double u karijeri

Luka Dončić ponovno je bio prvo ime susreta s novim triple doubleom u koji je ugradio 27 poena, 12 skokova i 10 asista. Bio je to Lukin 40.triple double u NBA ligi...
Sport / Košarka | 15. 01. 2022. u 09:56 Bljesak.info

Kada pogledate trenutačne tabelu najboljih momčadi NBA lige, Chicago Bullsi su najbolji na Istoku i svakako nisu netko tko bi u ovom trenutku izgubio mogao izgubiti kući, na svom parketu 42 razlike! Golden State Warriorsi su večer ranije gubili na poluvremenu protiv Milwaukee Bucksa 77:38, večer kasnije su došli do nevjerojatnih 77:48 protiv Bullsa u gostima.

Precizni statističari ESPN-a izračunali su da je razlika od 70 poena u rezultatu na poluvremenu koju su Warriorsi napravili u dva uzastopna dana, najveća u NBA povijesti. Dobro, u obzir donekle treba uzeti činjenicu da se ove sezoni sjajni Zach LaVine ozlijedio u ranoj fazi utakmice, ali opet domaći navijači su teško mogli svariti ono što su gledali na parketu, jer su gosti bili bez Claya Thompsona i Draymonda Greena.

Bullsi su imali devet uzastopnih pobjeda, ali im je ovo treći poraz u posljednja četiri susreta. Rookie Jonathan Kuminga zabio 25 poena uz fantastičan šut 10-12, Jordan Poole je dodao 22, Andrew Wiggins 21 (od toga 20 u prvom dijelu), te Stephen Curry 19 ubačaja (šut 7-15). U najtežem porazu sezone Chicago je predvodio Nikola Vučević s 19 poena i 14 skokova, Coby White je dodao 20 poena, a DeRozan 17

Velika serija Memphisa je negdje morala stati. Nakon 11 pobjeda zaredom došao je i poraz. Onaj od Dallasa 85:112. Luka Dončić ponovno je bio prvo ime susreta s novim triple doubleom u koji je ugradio 27 poena, 12 skokova i 10 asista. Bio je to Lukin 40.triple double u NBA ligi, a zanimljiv je podatak da su svi igrači Mavsa kroz povijest NBA lige ukupno 80 puta ostvarili takav učinak.Pratili su ga Tim Hardaway (16), Jalen Brunson (15 poena, devet asistencija) i Marquese Chriss s također 15 poena. Memphis koji je s klupe vodio Darko Rajaković, na parketu koliko je mogao Ja Morant s 19 poena

Sjajnu večer je imao Devin Booker koji je uništio Pacerse koji su također upali u neku krizu. Sunsi su slavili 112:94, Devin Booker ih je uništio s 35 poena. Sada Sunsi imaju omjer 32-9 što je drugi najbolji rezultat franšize na polovici sezone. Ovaj poraz Pacersa je bio njihov deveti u posljednjih deset utakmica.

Miami je svladao Atlantu s 124:118 što je za sastav s Floride bila četvrta pobjeda u nizu, a za Atlantu četvrti poraz u nizu. Do zadnje četvrtine gosti su vodili, ali Heat je sve okrenuo u zadnjih 12 minuta koje je dobio 30:19.

Cijela petorka domaćina zabila je dvoznamenkasti broj koševa uz dvojac s klupe (Herro i Dedmond). Tyler Herro je dao 24, a Jimmy Butler 23 koša uz 10 asistencija.