Noć bez iznenađenja

Bullsi u seriji, Jokić odličan, Nurkić dobar u porazu Blazersa

Jusuf Nurkić je odigrao još jednu solidnu utakmicu, na 14 poena je dodao 12 skokova, za 32 minute na parkeru, međutim Portlandu ove sezone definitivno ne ide. U ovom trenutku su Blazersi na 14 pobjeda i 24 poraza.
Sport / Košarka | 08. 01. 2022. u 11:23 Bljesak.info

Jedna od većih priča ove sezone na NBA parketima su svakako Chicago Bullsi. Noćas su sredili Washington Wizzardse 130:122.
Zach LaVine postigao je 27 poena, Coby White dodao je 21, a Bullsi su ostvarili svoj najduži niz pobjeda od sezone 2010-11, trijumf kontra Wizzardsa je bio deveti zaredom. Uz sve probleme s koronom, izostankom pojednih igrača Bullsi izgledaju stvarno dobro, međutim njihov "šef" vjeruje da mogu još bolje.

"Moramo biti bolji u obrani.Mislio sam da smo večeras u napadu napravili neke jako dobre stvari svojom nesebičnošću i načinom na koji smo se kretali, ali mislim da momci znaju kako u obrani možemo igrati još bolje," kaže trener Bullsa.

Jusuf Nurkić je odigrao još jednu solidnu utakmicu, na 14 poena je dodao 12 skokova, za 32 minute na parkeru, međutim Portlandu ove sezone definitivno ne ide. U ovom trenutku su Blazersi na 14 pobjeda i 24 poraza, teško će ove sezone dohvatiti play off, osim ako naravno na naprave neku veliku seriju. Cavsi su imali šest igrača s deset ili više poena, stim da je daleko ispred svih bio Darius Garland koji je utrpao 26 poena. Kod Portlanda tek vrijedi izdvojiti Normana Powella s 19 poena.

Nikola Jokić je bio prvo ime utakmice u kojoj su njegovi Denver Nuggetsi savladali Sacramento Kingse 121:11. Centar Denvera je uspio skoro izjednačiti broj minuta provedenih na terenu s brojem postignutih poena. Za 34 minute, Jokić je ubacio 33 poena uz 10 skokova. Njega je na drugoj strani pratio De'Aaron Fox koji je stao na 30 poena. Ovo je bio treći poraz zaredom Kingsa.

Toronto Raptorsi su nadigrali oslabljene Jazzere sa 122:108, što i nije neko čudo kad se vidi da osim Bogdanovića, trener Quin Snyder na raspolaganju nije imao Donovana Mitchella (leđa), Mikea Conleya (desno koljeno), Rudyja Goberta i Joea Inglesa (karantena), Rudyja Gaya (desna noga), Roycea O'Nealea (desno koljeno) i Jordana Clarksona (leđa). I ovako oslabljeni Jazzeri su imali lijepu prednost krajem treće četvrtine (84:70), međutim, u posljednjoj dionici su Raptorsi napravili preokret.Režirao ga je Fred VanVlee. Fred je 24 od 37 peona ubacio u trećoj dionici i to bez promašaja (8-8). U jednom trenutku je zabio 17 poena u nizu za Raptorse, a utakmicu je okončao s triple-doubleom (po 10 skokova i asistencija).

LeBron James je imao 32 koša, osam skokova, devet asistencija, četiri ukradene lopte i tri blokade u pobjedi Lakersa nad Atlantom sa 134:118. Prvi put ove sezone su stigli do četiri uzastopne pobjede, James je odlične suigrače imao u Maliku Monku (29), Averyju Bradleyu (21) i Talenu Horton-Tuckeru (21).