NBA

Čudesni Embiid zabio 70 koševa u pobjedi Sixersa

''Zapravo sam bio i ljut na sebe jer sam promašivao neke lake šuteve koje inače zabijam'', rekao je Embiid nakon utakmice.
Sport / Košarka | 23. 01. 2024. u 08:23 Bljesak.info

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je centar Sixersa Joela Embiid u 133:123 pobjedi protiv San Antonio Spursa.

Postigao je 70 koševa, najviše od svih igrača ove sezone, te tako postavio rekord franžize koji je držao Wilt Chamberlain (68).

Iz igre je šutirao 24/41, a ubacio je 21 slobodno bacanje od 23 pokušaja. Također, zabilježio je i rekordnih 18 skokova, javlja Hina.

Prošlogodišnji MVP zabio je najmanje 30 poena u posljednjih 21 utakmica.

Rookie Victor Wembanyama postigao je 33 poena uz sedam skokova u 29 minuta za Spurse.

Fantastičnu napadačku večer za centre nadopunio je Karl-Anthony Towns.

On je postigao 62 poena, od čega 44 u prvom poluvremenu, ali njegova Minnesota poražena je od Charlotte Hornetsa 128:15.

''Imati ovakvu večer u porazu nije baš povijesno'', rekao je Towns nakon utakmice.

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 113 - 122

(Bojan Bogdanović je odigrao 22:35 minuta za Detroit, zabio je 15 koševa i upisao jedan skok i jednu asistenciju)