NBA

Clippersi stigli do devete pobjede zaredom, Zubac zabio 12 koševa

Hrvatski je košarkaš odigrao 24:56 minuta za Clipperse i pobjedi je pridonio s 12 koševa (šut iz igre 5/6), devet skokova i jednom ukradenom loptom.
Sport / Košarka | 22. 12. 2023. u 08:25 Bljesak.info

LA Clippersi Ivice Zupca su sinoć upisali devetu pobjedu zaredom svladavši na gostovanju sa 120-111 Dallas Maverickse.

Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Kawhi Leonard koji je utakmicu završio s 30 poena i 10 skokova, a Norman Powell je dodao 21 koš. James Harden je ubacio 17 koševa uz 11 asistencija za Clipperse, pren.

Luka Dončić je bio najbolji kod Dallasa s 28 koševa, 10 skokova i 10 asistencija. Tim Hardaway Jr. je zabio 21 poen s klupe.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 124-116 nadigrali Utah Jazz, a Sam Merrill je za pobjedu svoje momčadi zabio osam trica u ukupnom učinku od 27 koševa. Luka Šamanić nije konkurirao za sastav Utaha.

Bivši Cavaliers Lauri Markkanen i Collin Sexton predvodili su Jazz s 26, odnosno 20 poena. Markkanen je upisao 10 skokova.

Odlična partija Joela Embiida

Sjajnu večer imao je Joel Embiid koji je zabio 51 koš za domaću pobjedu svojih Philadelphia 76ersa 127-113 nad Minnesota Timberwolvesima.

Embiidu je to bila 12. uzastopna utakmica s najmanje 30 poena, a ugrabio je i 12 skokova. Tyrese Maxey je dodao 35 ubačaja za Philadelphiju.

Anthony Edwards predvodio je Timberwolvese s 27 poena, dok je Karl-Anthony Towns dodao 23 poena i 13 skokova.

Boston Celtics su prekinuli niz od četiri poraza svladavši na gostovanju sa 144-119 Sacramento Kingse, a do pobjede su ih s po 28 koševa predvodili Jaylen Brown i Derrick White.

Kristaps Porzingis vratio se u postavu Celticsa i ubacio 24 poena. De'Aaron Fox postigao je rekordnih 29 poena za Kingse, čiji je niz od tri pobjede okončan.

Indiana Pacersi su u Indianapolisu sa 144-113 bili bolji od Charlotte Hornetsi.

Buddy Hield ubacio je 19 od svojih 25 koševa u trećoj četvrtini, a Indiana je iskoristila izvrstan šut iz daljine kako bi prekinula niz od četiri poraza. Tyrese Haliburton je dodao 19 poena i 13 asistencija, a Myles Turner 18 poena.

Hornetsi su izgubili šestu utakmicu zaredom unatoč 25 poena Terryja Roziera i 21 poenu Brandona Millera.

Miami Heat su u gostima sa 115-106 pobijedili Orlando Magic.

Tyler Herro je s 28 koševa predvodio sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom za pobjedu Miamija. Bam Adebayo ubacio je 18 poena, a Haywood Highsmith dodao je 15 za Miami, koji je vodio s čak 24 poena i prekinuo Orlandov niz od devet pobjeda na domaćem terenu. Josh Richardson, Duncan Robinson i Thomas Bryant ubacili su po 12 poena, a Jaime Jaquez Jr. 10.

Cole Anthony bio je najbolji strijelac Orlanda s 20 koševa.

Denver Nuggets su sa 113-104 bili bolji od domaćih Toronto Raptorsa, a predvodio ih je Nikola Jokić s 31 ubačajem i 15 skokova.

Jamal Murray dodao je 20 poena za Nuggetse, kojima je ovo peta pobjeda u zadnjih šest utakmica.

U redovima Raptorsa najbolji je Scottie Barnes s 30 pogodaka.

Treći poraz Lakersa zaredom

Chicago Bulls su kod kuće sa 124-108 pobijedili LA Lakerse kojima je to treći poraz zaredom.

Domaćina je predvodio DeMar DeRozan s 27 koševa.

Lakersima nije pomogao ni raspoloženi LeBron James kojem je 'za dlaku' izmakao triple-double učinak. Utakmicu je završio s 25 poena, 10 skokova i devet asistencija. Slijedio ga je Austin Reaves s 21 poenom, dok je Anthony Davis ostvario double-double učinak od 19 poena i 14 skokova.

New York Knicks su u gostima sa 121-102 bili bolji od Brooklyn Netsa. Julius Randle postigao je 19 od svojih 26 koševa u prvom poluvremenu, a Donte DiVincenzo dodao je 23 poena i pogodio pet od 13 New Yorkovih.

Atlanta Hawks su sa 134-127 nadigrali Houston Rocketse, a Trae Young završio je s najmanje 30 koševa i 10 asistencija petu uzastopnu utakmicu.

Young je utakmicu završio s 30 poena i 14 asistencija. Bogdan Bogdanović je ubacio 22 poena, a Okongwu je upisao 19 koševa i 11 skokova.

Rezultati

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke hokejaške NBA lige koje su odigrane u srijedu:

Dallas Mavericks - LA Clippers 111-120

(Ivica Zubac je odigrao 24:56 minuta za Clipperse, zabio je 12 koševa, ugrabio devet skokova i upisao jednu ukradenu loptu)

W L PCT GB

1. Minnesota Timberwolves 20 6 .769 --