Sada je rezultat 1:1

Boston razbio Philu u drugoj utakmici

Embiid je ostao na parketu 26 minuta te je za to vrijeme ubacio 15 poena uz svega tri skoka, Harden se pošteno ispromašivao. Iz igre je šutirao 2-14, uspio je postići 12 poena uz 10 skokova.
Sport / Košarka | 04. 05. 2023. u 09:08 Bljesak.info

Iako se vratio Joel Embiid, očito još uvijek nije spreman za nakon ozljede koljena zarađene u trećem dvoboju prvog kruga doigravanja protiv Brooklyna. Za razliku od prve utakmice, ovaj na pravoj razini nije bio ni James Harden, pa Sixersi nisu imali čovjeka bi preuzeo odgovornost u utakmici broj dva protiv Bostona.

Gosti su se držali sve do treće dionice, kada su Celticsi napravili 35:16, te do kraja razliku povećali na ogromnih 34 poena. Na kraju je Boston razbio Philadelphiju, što potvrđuje krajnjih 121:87, pa je sada rezultat u seriji 1:1. Embiid je ostao na parketu 26 minuta te je za to vrijeme ubacio 15 poena uz svega tri skoka, Harden se pošteno ispromašivao. Iz igre je šutirao 2-14, uspio je postići 12 poena uz 10 skokova.

Boston je imao pet igrača s deset ili više poena - Brown i Brogdon ubacili su po 25 i 23, Smart i White dodali su svaki po 15, Williams je ubacio 12. Kod Phile je najefikasniji bio Harris sa 16 poena i sedam skokova, što dovoljno govori o noćašnjoj utakmici koja se u drugom poluvremenu otišla u jednosmjernu ulicu.