Sixersi bolji od Bucksa,

Harden podsjetio na najbolje dane

Harden je odigrao MVP-jevsku utakmicu, podsjetio je na dane iz Houstona, a na kraju je dogurao do 38 poena, 9 skokova i 10 asistencija. Nakon duže vremena je bio glavni na parketu.
Sport / Košarka | 05. 03. 2023. u 09:19 Bljesak.info

Utakmicu večeri su odigrali Milwaukee Bucksi i Philadelphia 76ersi. Gosti koji su ostali bez dvojice startera u petorci, koji su gubili 18 razlike krajem treće četvrtine nisu odustajali, pa su se na kraju radovali. Joel Embiid pogodio je za tricu za 130:133 i slavlje 76ersa. I prekid velike serije Bucksa bez poraza koja je trajala 16 utakmica. Tobias Harris nije igrao u drugom poluvremenu zbog upale lijevog potkoljenice, dok je PJ Tucker odgledao s klupe četvrtu četvrtinu zbog bolova u leđima.

Imali su svoju priliku Bucksi, Jrue Holiday je promašio tricu, gosti su trijumf potvrdili s linije slobodnih bacanja. Harden je odigrao MVP-jevsku utakmicu, podsjetio je na dane iz Houstona, a na kraju je dogurao do 38 poena, 9 skokova i 10 asistencija. Nakon duže vremena je bio glavni na parketu, ali tu je naravno bio i Joel Embiid koji je ubacio 31 poena, 10 asistencija, 6 skokova uz šut iz igre 11/22. Giannis je vukao Buckse, imao je 34 poena i 13 skokova, ali i 7 izgubljenih lopti (više od svih igrača Philadelphije zajedno).

Poraz je pak upisala trećeplasirana momčad Zapada, i to kod kuće od Minnesote. Sacramento je izgubio sa 138:134, a Kevin Huerter i njegovih 29 ubačaja nisu bili dostatni za domaćine da dođu do pobjede. Antony Edwards zabio je 27 za Timberwolvese.

Cleveland Cavaliersi nisu imali problema s Detroit Pistonsima. Domaća momčad je rutinski slavila rezultatom 114:90, a najbolji kod njih bili su Mobley (16 poena, 11 skokova, 6 asistencija) te Garland (21 poen, 7 asistencija). Bojan Bogdanović nije igrao, utakmicu je propustio zbog problema s petom.