Forma na nivou

Robben istrčao maraton

Robben je standardnih 42 kilometra istrčao za 2 sata, 58 minuta i 44 sekunde, oliti uz fenomenalan tempo od 4 minute i 14 sekundi za jedan kilometar.
Sport / Flash | 17. 04. 2023. u 19:12 Bljesak.info

Prije dvije godine, nakon što se nedugo ranije vratio nogometu u dresu svog matičnog Groningena, Arjen Robben i službeno je završio svoju veliku nogometnu karijeru.

Nogometaš koji je postavio neke standarde današnje pozicije krilnog napadača, ostao je nakon toga u vrlo dobroj formi, odnosno u konstantnom treningu, što je potvrdio još jednim uspješno istrčanim maratonom u Rotterdamu.

Robben je standardnih 42 kilometra istrčao za 2 sata, 58 minuta i 44 sekunde, oliti uz fenomenalan tempo od 4 minute i 14 sekundi za jedan kilometar. Također, većinu dijelova utrke zadržao je podjednako dobar tempo. Najbolji mu je bio na prvih pet kilometara, 4:08, dok je između 35. i 40. kilometra držao tempo 4:22, piše Gol.hr

Zauzeo je time 1191. mjesto od ukupno 16841 prijavljenog natjecatelja. U kategoriji muškaraca između 35 i 39 godina, Nizozemac je zauzeo 260. mjesto u konkurenciji 1872 trkača.

Prošle godine isti je maraton istrčao za 3 sata i 13 minuta, oliti čak 15 minuta sporije nego ove godine, a to samo potvrđuje kako je dodatno radio na sebi i svojoj trkačkoj formi.

Robben je u svojoj karijeri, igrajući za Groningen, PSV, Real Madrid, Chelsea i Bayern nastupio u ukupno 614 utakmica, upisavši 209 pogodaka i 165 asistencija.

Za Nizozemsku se upisivao u strijelce na tri Svjetska prvenstva te je vlasnik srebra iz Južnoafričke Republike te bronce iz Brazila.