10. Šuički polumaraton

Najstariji polumaraton u BiH ove godine će okupiti više 200 maratonaca

Sport / Flash | 14. 06. 2016. u 07:57 A.M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Jubilarni 10. Šujički polumaraton održat će se 6. kolovoza 2016 na relaciji Kupres –Šujica.

U dužini od 21,1 km. Šujički polumaraton je najstariji polumaraton u Bosni i Hercegovini, te je kao takav stekao jako puno poklonika u Bosni i Hercegovini i zemljama regije.

Osim utrke polumaratona organizira se i utrka za učenike osnovnih škola u dužini od 1,7 km koja iz godine u godinu okuplja sve veći broj sudionika.

Šujički polumaraton, navode organizatori, ima nekoliko specifičnosti koje su prepoznatljive i koje privlače sudionike, koji se u pravilu vraćaju svake godine.

''To je prije svega trasa polumaratona koja se u većem dijelu proteže na 1000 m n/v , možda najupečatljiviji prizor sa utrke je ulazak u cilj u Šujici kada se veliki broj mještana okupi oko cilja i  bodrenjem i pljeskom pozdravljaju ulazak u cilj od prvog do posljednjeg maratonca. Nakon naporne utrke svi maratonci odlaze na zajednički ručak gdje se nastavlja druženje i prepričavanje tjeka utrke'', navode u priopćenju organizatori udruge.

Pripreme za ovogodišnji jubilarni polumaraton su već davno počele, otvorene su Internet prijave i već do sada ima preko stotinu prijavljenih maratonaca,  a organizatori ove godine očekuju preko 200 maratonaca.

Uz novčane nagrade koje pripadaju najboljim maratonkama i maratoncima najuspješniji dobiju pehare i sponzorske poklone, a svaki sudionik dobije prigodnu majicu i finišersku medalju kao uspomenu na istrčani polumaraton.

Turistička zajednica Hercegbosanske županije pokrovitelj je dječje utrke te za najuspješnije djevojčice i dječake pripreme bogate robne nagrade i medalje.

''Zahvaljujući ovoj utrci poraslo je zanimanje za dugoprugaško trčanje u ovoj regiji, a posebno nas veseli da sve veći broj sudionika dolazi iz Hercegbosanske i susjednih županija.
Sama organizacija polumaratona je jako dobro organizirana na trasi postoji šest okrjepnih stanica s vodom, napicima, voćem, kilometar oznake su vidljive i okomito postavljene. Promet na stazi regulira policija, trkače na trasi prati ekipa hitne medicinske pomoći. Rezultati se mjere elektronskim putem s čipom koji ima svaki maratonac, tako da su rezultati dostupni u najkraćem vremenskom razdoblju'', objašnjavaju organizatori, dodajući da brojna ekipa volontera sudjeluje u organizaciji i provedbi ove utrke, te da se tako da razvija i potiče volontiranje kao značajni socijalni segment društva.

''Značaj za razvoj ove županije i boljitak djece i mladeži kroz bavljenje sportom osobito trčanjem što je i misija ove manifestacije prepoznale su i društvene institucije koje je podupiru.
Tu prije svega mislimo na Vladu HB županije te ministarstvo prosvjete kulture i športa, zatim Općinu Tomislavgrad i Kupres jer bez te potpore ovaj projekt zasigurno ne bi uspio zadržati desetogodišnji kontinuitet'', priopćili su organizatori.

Kopirati
Drag cursor here to close