bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Jačanje odnosa

BiH i Italija će surađivati u poljoprivredi

Na ovaj način dvije države jačaju privredne odnose i suradnju u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja na principima ravnopravnosti i uzajamne koristi u skladu s pravilima Svjetske trgovinske organizacije (WTO).
28.12.2017. u 18:35
text
 Plastenici / Foto: Bljesak.info

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine je na sjednici utvrdilo Prijedlog za zaključivanje Memoranduma o razumijevanju o suradnji u oblasti poljoprivrede, promociji agro-prehrambenog sektora i ruralnog razvoja između Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine i Ministarstva za politike poljoprivrede, prehrane i šumarstva Republike Italije.

Na ovaj način dvije države jačaju privredne odnose i suradnju u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja na principima ravnopravnosti i uzajamne koristi u skladu s pravilima Svjetske trgovinske organizacije (WTO).

Cilj je unaprijediti razmjenu informacija između institucija zaduženih za poljoprivredu, olakšati i potaknuti veze između poduzetnika te podržati znanstvene kontakte u oblastima uzgoja i zaštite bilja, poljoprivredno-prehrambene industrije, tehnoloških standarda na poljoprivrednim gospodarstva i uzgoju te zaštiti životinja.

Prijedlog za zaključivanje ovog memoranduma bit će dostavljen Predsjedništvu BiH u daljnju proceduru, a za potpisnika je predložen ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa, priopćeno je iz Vijeća ministara BiH.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO