U Jablanici će se u petak održati četvrti po redu 'Jablanički dani zdrave hrane, ljekobilja i pčelarstva' koji će okupiti oko 30 izlagača.
Cilj manifestacije je predstavljanje ponude domaćih proizvođača koji sa svojim veoma kvalitetnim proizvodima i dalje teško mogu naći mjesto u velikim trgovačkim centrima. Ljubitelji zdrave hrane, ljekobilja i pčelarstva imat će priliku da upoznaju proizvođače, te degustiraju i kupe domaće poljoprivredne proizvode.
Još jedan od ciljeva manifestacije je da se lokalni proizvođači upoznaju sa dodatnim mogućnostima zapošljavanja. Predviđeno je predavanje na temu 'Uzgoj i prerada ljekovitog bilja uz fokus na medonosno bilje', kao i okrugli sto na temu 'Organska proizvodnja sa fokusom na ljekovitom bilju'.
Posebna pažnja bit će posvećena uzgoju ljekovitog bilja, a kao pozitivan primjer organizatori manifestacije ističu štand Udruženja žena 'Most', čije su članice zahvaljujući 'Školi za uzgoj ljekovitog bilja' uspjele proizvesti i plasirati prve količine ljekovitog bilja na tržište.
Tu školu organizirala je organizacija Žene za Žene International, a financirao USAID/Sida FARMA projekat. Dane zdrave hrane, ljekobilja i pčelarstva organizira Savez poljoprivrednih udruženja (SPU) Jablanica uz pokroviteljstvo Općine Jablanica i podršku USAID/Sida FARMA projekta i organizacije Žene za Žene International, priopćeno je iz SPU Jablanica.