bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Odgađanje

Kurti popustio

''Zahvaljujem veleposlaniku Hovenijeru na posvećenosti i angažiranju''.
22.11.2022. u 07:06
text

Nakon neuspjelih pregovora u Bruxellesu između predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera Kosova Albina Kurtija o registarskim tablicama, noćas se na Twitteru oglasio Kurti gdje je napisao kako prihvata ponudu SAD i odgađa naplaćivanje kazni za 48 sati.

''Zahvaljujem veleposlaniku Hovenijeru na posvećenosti i angažiranju. Prihvatam njegov zahtjev za odlaganjem za 48 sati mjere izricanja kazni za nelegalne "KM" (i druge) automobilske tablice. Sretan sam što ću raditi sa SAD i EU na pronalaženju rješenja u naredna dva dana'', objavio je Kurti na Twitteru.


Podsjećamo, sastanak je trajao osam sati, a kako je istaknuo Josep Borrell, koji je bio domaćin sastanka, Kurti nije pristao na njegov prijedlog o postizanju dogovora, dok Vučić jeste. Unatoč tome, on je poručio da je odgovornost za neuspjeh i bilo kakvu eskalaciju i nasilje na obojici lidera, prenosi Avaz.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO