Jučerašnje informacije da je na izbornoj skupštini Velike masonske lože BiH došlo do tučnjave bh. masona negirali su prozvani sudionici.
Adi Rifatbegović, inače zaposlen na UKC Tuzla i bivši kandidat SDA za načelnika Tuzle, za Klix.ba kaže kako su ove tvrdnje smiješne.
Rifatbegović dodaje da on samo radi svoj posao i da ne želi komentirali ostale navode.
Prema Rifatbegoviću, informacije o svemu može dati Velika masonska loža BiH. Nije želio potvrditi je li uopće održana skupština Velike masonske lože BiH i je li joj on nazočio.
Jedno od imena koje se spominje u kontekstu sukoba je i Aleksandar Lazarević, član masonske lože Feniks iz Banja Luke, koji nije želio komentirati navode o sukobu među bh. masonima, ali kako je za Klix.ba potvrđeno, već duže od mjesec dana se nalazi u Japanu.
Edvin Dervišević nije bio dostupan za komentar o navedenom događaju.
I iz Delegacije EU navode da su neistiniti navodi da je osiguranje Lars-Gunnara Wigemarka spriječilo sukob.
"Niti se spomenuta rezidencija nalazi na lokaciji na koju se vijest referira, niti je osiguranje sudjelovalo u bilo čemu sličnom, niti je bio u tijeku prijem. Cijela tvrdnja apsolutno je neosnovana i netočna. Nema nikakve veze ni sa veleposlanikom Wigemarkom, niti njegovim osobljem i čista je izmišljotina", navode iz Delegacije EU.
Međutim, masonska bratstva, posebno u Austriji i Sloveniji, ocijenila su da je raspad masonske lože ozbiljan udarac BiH koji dovodi upitanje i sam njezin opstanak, rekao je izvor Srne blizak masonskom bratstvu u BiH.