Još uvijek se službeno ne zna tko je postavio spornu ploču "Na ovom mjestu od ustaške granate nevino nastradaše 28. 01. 1994. g. Marco Luchetti, Ota Alessandro i Dario D’Angelo", ali ni tko će je ukloniti.
Nakon komemoracije za trojicu novinara talijanske televizije RAI, koji su stradali tijekom snimanja reportaže o djeci i ratu, opet je na površinu isplivala samovolja.
Pored službene ploče koja je postavljena u suradnji Grada Mostara i Veleposlanstva Italije, na fasadi zgrade u Ulici Maršala Tita broj 82 postavljena je i limena ploča sa spomenutim natpisom, koja može izazvati nacionalnu netrpeljivost.
Iz Grada Mostara za Bljesak.info su rekli kako službeno obilježavaju godišnjicu zajedno s veleposlanstvom Italije ispred ploče u čijoj izradi je Grad sudjelovao.
''Svaku drugu ploču koju je bilo tko privatno postavio, smatramo neprimjerenom i usmjerena je prema podizanje tenzija i obmanjivanje javnosti'', rečeno je iz Grada.
Jesenka Mahinić šefica Službe za inspekcijske poslove Grada Mostara rekla je kako inspekcija nije nadležna za uklanjanje table s predmetnim sadržajem, jer se tabla nalazi na zajedničkom dijelu privatnog objekta u vlasništvu stanara, etažnih vlasnika.
''Obzirom da moje mišljenje ne podliježe nikakvim utjecajima, smatram da ploča koju je postavio Grad Mostar u suradnji s Republikom Italijom je dovoljna i kao podsjetnik na predmetni tragični događaj, ali i kao opomena u korist mira i tolerancije, kako je i navedeno u tekstu sadržaja'', navodi Mahinić.
Na ''definiciju'' navedenu na neslužbenoj ploči nasjeli su i strani mediji, pa je tako i talijanska televizija RAI objavila prilog u citirajući natpis s ploče, miješajući ovu nelegalno postavljenu ploču sa službenom pločom, a u prilogu su naveli da ''nedostaje riječ građanski rat" (op.a. riječi nedostaju na službenoj ploči. No na ploči je izbrisano 'bratoubilački'), a navodi se da je riječ građanski izbrisana jer je to ''politička igra''.