Vojnici na prvoj crti obrane od požara kod Mostara
Pripadnici Topničke bojne 4. pješadijske brigade Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, angažiraani su u ponedjeljak na gašenju požara na deponiji Uborak kod Mostara.
Pored vatrogasnih službi i drugih nadležnih institucija, pripadnici OS BiH pružili su značajnu podršku u obuzdavanju požara, s ciljem zaštite života ljudi i materijalnih dobara, objavilo je Ministarstvo obrane BiH.
"Zbog neposredne blizine požarišta, djelovano je preventivno kako bi se spriječila eventualna ugroženost vojarne Miralem Jugo, što je zahtijevalo dodatne napore, visok stupanj pripravnosti i neprekidno angažiranje ljudskih i materijalnih resursa Oružanih snaga BiH", objavili su.
"Oružane snage Bosne i Hercegovine ostaju u službi svih građana, spremne da pruže pomoć u kriznim situacijama i odgovore na sve izazove", objavili su iz Ministarstva obrane BiH.