Zapaljeni bager uzrok požara na mostarskoj deponiji?
Požar na deponiji Uborak krenuo je s radnog stroja, neslužbeno doznaje portal Bljesak.info.
Kako su ranije rekli iz PVP-a Mostar, prijava je zaprimljena u 9.15 sati te da je ''vatra zahvatila i bager''. No, prema informacijama s terena, nagađa se da je požar izbio na bageru te da je to uzrok požara u kojem su stradali i objekti mostarskog javnog poduzeća.
Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključila i vojska te air-tractori. S deponije se vatra proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom su trenutku evakuirani svi iz kruga deponije zbog opasnosti.
Gašenje požara još traje, a Grad Mostar izdao je upozorenje građanima zbog zagađenog zraka, pogotovo onima koji žive u naseljima uz deponiju.
Ovo nije prvi put da gori deponija, ali nikada do sada poža rnije poprimio ovolike razmjere.