Dragičevićev pravni zastupnik Aleksandar Čokeša predložio je uvođenje sedam materijalnih dokaza, uključujući presude i rješenja Suda BiH, te istaknuo da tužitelj u potpunosti ostaje pri svojim činjeničnim tvrdnjama i postavljenom tužbenom zahtjevu.
Čokeša je predložio saslušanje svjedoka u vezi s radnim angažmanom tužitelja putem ugovora o djelu, kao i vještaka ekonomske struke koji bi trebao utvrditi visinu materijalne štete, odnosno zaradu koju bi Dragičević ostvario temeljem tog ugovora. Također je predložio saslušanje vještaka medicinske struke, koji bi trebao iznijeti nalaz i mišljenje o intenzitetu i trajanju duševnih bolova koje je Dragičević trpio zbog ograničenja slobode i zabrana kretanja.
Kao dokaz, najavljeno je i ulaganje ugovora o djelu, kojim je Dragičević obavljao poslove u Beogradu, ali ih zbog izrečenih mjera zabrane tijekom suđenja nije mogao nastaviti.
Pravobraniteljstvo BiH nije bilo prisutno na pripremnom ročištu, a Sud BiH je konstatirao da su se podneskom izjasnili kako ostaju pri navodima iz odgovora na tužbu te da nisu predložili nikakve dokaze.
Na ročištu je naglašeno da će se tijekom glavne rasprave utvrđivati osnovanost i visina tužbenog zahtjeva.
Luka Dragičević je pravomoćnom presudom Suda BiH oslobođen optužbi da je izdao naređenje za odvođenje civila u Štrpcima, koji su kasnije ubijeni na području Višegrada.
Nastavak postupka po Dragičevićevoj tužbi zakazan je za 23. rujna, piše detektor.ba.