Iznenađenja se nastavljaju

VIDEO I Švicarska iznenadila Francusku, porazi Srbije i Crne Gore

Minutu i pol prije kraja Schmid je još jednom izjednačio na 26:26. Sedmerac nije iskoristio Richardson, Švicarci su imali zadnji napad ali je ostalo 26:26.
Sport / Rukomet | 15. 01. 2024. u 00:00 Feđa Ibrulj

Iznenađenja se nastavljaju. Norveška nije savladala Farske Otoke, Hrvatska je osvojila samo bod protiv Austrije, sada u drugom kolu ni Francuska nije uspjela slomiti Švicarsku. Švicarsku koja je protiv Njemačke postigla tek 14 golova.

Za razliku od Sjeverne Makedonije, Švicarci nisu klonuli nakon što je Francuska otišla prvi put na dva razlike. Nije bilo ni panike kad su Francuzi serijom 4:0 poveli 21:17. Švicarska se strpljivom igrom vratila u život. Francuska je vodila 24:21, ali je Švicarska nakon gola raspoloženog Laubea došla na 25:25. Minutu i pol prije kraja Schmid je još jednom izjednačio na 26:26. Sedmerac nije iskoristio
Richardson, Švicarci su imali zadnji napad ali je ostalo 26:26. Sedam pogodaka postigao je Dika Mem, Lukas Laube devet u postavi Švicarske

Srbija je propustila priliku da savlada Island, nakon toga je u drugom kolu poražena od Mađarske. Mađari su 13 minuta prije kraja utakmice otišli na pet golova prednosti, mogli su i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali su dvije tehničke pogreške dopustili povratak Srbije na konačnih 28:27. Mađarska ide dalje to je sada izvjesno.

U ovoj skupini veliku borbu su vodili Crna Gora i Island. Islanđani su u prvom dijelu vodili dva do tri razlike, ali rukometaši Crne Gore nisu odustajali. Pet minuta prije kraja dolaze do izjednačenja 25:25. Od tog trenutka utakmica ulazi u dramatičnu završnicu. Borozan je pogodio za 30:30, na 30:31 njegov šut četiri sekunde prije kraja je zaustavio Björgvin Pall Gustavsson. Magnusson je zabio sedam golova, Vuko Borozan pet, dok je Simić upisao 12 obrana, ali je Crna Gora ostala bez bodova

Njemačka je sredila Sjevernu Makedoniju 34:25, pa rasterećena čeka duel protiv Francuske, dok se Španjolci oporavili nakon Hrvatske. Rumunjska je savladana 36:24.