Derbi Lige Herceg-Bosne

Široki u odličnoj utakmici pobijedio Izviđač

HRK Široki je u završnici prelomio utakmicu upisavši novu pobjedu
Sport / Rukomet | 03. 11. 2017. u 17:55 Bljesak.info

Rukometaši Širokog su u odličnoj utakmici četvrtog kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne, igranoj u dvorani Tucak, slavili protiv Izviđača s 31:25 (14:15).

Gosti su bolje otvorili susret te su vodili 3:8, no domaći su uzvratili istom serijom i izjednačili na 11:11. U tvrdoj i veoma gruboj utakmici Ljubušaci su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću (14:15).

U nastavku su Širokobriježani puno bolje zaigrali te su preokrenuli i poveli (20:16), no mladi ''Skauti'', inače druga momčad premijerligaša iz Ljubuškog, serijom 4:0 se uspjela vratiti i izjednačiti na 20:20.

Trener domaćih rukometaša Mihovil Bilać pozvao je minutu odmora koja je očito dobro došla njegovim igračima koji su napravili seriju 4:0 i utakmicu mirno priveli kraju. Konačni rezultat glasio je 31:25.

Domaće je do pobjede ponovno predvodio dvojac Mate Marušić (9 pogodaka) i Leo Hrkać (8 pogodaka). Antoni Musa i Marin Marić su pridodali po 5. Bebek je kod Izviđača bio najraspoloženiji postigavši sedam pogodaka.

U petom kolu HRK Široki gostuje kod HRK Čapljine.