U finalu bolji od Slobode

Juniori Borca prvaci BiH

Nakon što je proglašen za najkorisnijeg igrača završnice prvenstva u RS-u, srednji bek Borca Nikša Petrović osvojio je MVP titulu u završnici prvenstva BiH.
Sport / Rukomet | 06. 06. 2022. u 14:24 Bljesak.info

Rukometaši Borca iz Banja Luke, juniorski su prvaci BiH. Nakon dva dana takmičenja u Mostaru, mlada momčad Borca je prvo u polufinalu savladao domaćina SRK Zrinjski 26:22, nakon čega je u finalu
bila bolja od vršnjaka iz Tuzle 23:17. Borčevi juniori su, nakon minimalne prednosti na poluvremenu, otpor protivnika slomili u drugom dijelu i slavili zasluženu pobjedu.

Nakon što je proglašen za najkorisnijeg igrača završnice prvenstva u RS-u, srednji bek Borca Nikša Petrović osvojio je MVP titulu u završnici prvenstva BiH. U susretu za treće mjesto na kraju je Vogošća bila uspješnija od Zrinjskog 17:14. Vogošća je prethodno u polufinalu poražena od RK Sloboda 21:18.

Organizator završnog turnira je bio SRK Zrinjski, a utakmice su igrane u dvoranama u Mostaru. Na turniru je učestvovalo sedam klubova.